Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Užite si jarné prázdniny v Múzeu mincí a medailí

17.02.2024 15:39:36 | 
Užite si jarné prázdniny v Múzeu mincí a medailí

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica pozýva počas jarných prázniny všetkých krajov, od 17. februára do 9. marca na sériu tvorivých aktivít.

https://www.muzeumkremnica.sk/kalendar-podujati/

Na mestskom hrade si deti budú môcť vystrihovať z papiera, vymaľovať maľovanky a vyrobiť si odznak podľa vlastného návrhu.

V priestoroch dlhodobej výstavy streleckých terčov „Strela jasná okovaná!“ si deti budú môcť namaľovať vlastný terč, zúčastniť sa streleckých pretekov, zahrať si pexeso, poskladať puzzle, hľadať rozdiely a výzvou pre deti bude zvládnuť úlohy v pracovnom liste.

Hry budú deti čakať aj v numizmatickej expozícii „Líce a rub peňazí.“ Budú môcť putovať za Florénom, zahrať si pexeso, domino alebo vymaľovať si vlastnú mincu a vystrihnúť si svoju medailu. Prázdninujúci žiaci sa budú môcť vyraziť medailu šťastia, nájsť v bani svojho permoníka alebo zmerať svoju výšku na centometri.

V galérii múzea aktuálne prebieha výstava „Textilná tvorba 2023.“ Ide o diela neprofesionálnych výtvarníkov, ktorí sa inšpirujú tradičnou textilnou tvorbou a remeselnými tradíciami. Pre deti budú v galérii počas jarných prázdnin pripravené tvorivé aktivity tematicky zamerané k výstave.

Deti môžu po múzeu sprevádzať aj netradiční spoločníci. Posledný permoník a jeho kamarát Adam im spríjemnia chvíle v múzeu a budú mať toľko roboty, že sa nestihnú nudiť. Detský sprievodca obsahuje aj vystrihovačku a skladačku.

Tvorivé aktivity sú prístupné v rámci štandardnej prehliadky expozícií a výstav počas otváracích hodín (10:00 až 16:00)

Odporúčame využiť rodinnú zľavu 20% z ceny vstupného. Jeden alebo dvaja dospelí s jedným, maximálne štyrmi deťmi do 18 rokov, ktorí si zakúpia spoločne vstupenku do troch expozícií: Mestský hrad, Líce a rub peňazí a Meštiansky dom, Galériu navštívia bezplatne. Rodinná vstupenka je platná 5 dní.

https://www.visitkremnica.com/jarne-prazdniny-v-muzeu-2024/events

jarne prazdniny