Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Festival Hudba pod diamantovou klenbou

Počas šiestich piatkov od polovice júna do polovice júla sa tu každoročne predstavia prestížni umelci zo Slovenska aj zo zahraničia

Jeden z najkrajších stredovekých meštianskych domov v Kremnici - Dom komorského grófa č. 542/3 - už tradične patrí umeniu. Festival Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý husľový virtuóz Peter Michalica nazval pri svojom zrode spojením krásy hudby a architektúry, sa tu koná už od roku 2001. Festival v druhej polovici júla dopĺňajú majstrovské kurzy v dome komorského grófa, kde sa talentovaní mladí hudobníci vzdelávajú pod taktovkou Petra Michalicu.

Program 21. ročníka festivalu Hudba pod diamantovou klenbou. 

18.6.2021 Marcel Commendant - cimbal, Martin Budinský - cimbal / Dom komorského grófa

25.6.2021 Boris Filan - umelecké slovo, Pavel Hammel - spev, gitara / Dom komorského grófa

2.7.2021 Štátny komorný orchester Žilina, Leoš Svárovský - dirigent ČR / Kostol sv. Františka

9.7.2021 Andrea Čajová - Vizváry - soprán, Peter Michalica - husle, Viera Bartošová - klavír / Dom komorského grófa

16.7.2021 La Gioa - spevácke trio / Kostol sv. Kataríny

Začiatok všetkých koncertov o 19,00 hod.
V súvislosti s aktuálnou situáciou je zmena programu vyhradená.

 

11.7. až 21.7.2021 Medzinárodné majstrovské kurzy huslistov

18.7.2021 Koncert účastníkov Majstrovských kurzov v Bojniciach

20.7.2021 Koncert účastníkov Majstrovských kurzov v Kremnici