Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Festival Hudba pod diamantovou klenbou

Počas šiestich piatkov od polovice júna do polovice júla sa tu každoročne predstavia prestížni umelci zo Slovenska aj zo zahraničia

Jeden z najkrajších stredovekých meštianskych domov v Kremnici - Dom komorského grófa č. 542/3 - už tradične patrí umeniu. Festival Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý husľový virtuóz Peter Michalica nazval pri svojom zrode spojením krásy hudby a architektúry, sa tu koná už od roku 2001. Festival v druhej polovici júla nahradia majstrovské kurzy v dome komorského grófa, kde sa talentovaní mladí hudobníci vzdelávajú pod taktovkou Petra Michalicu.

Na 18. ročníku festivalu Hudba pod diamantovou klenbou sa predstavia:

15. 6. 2018
Janáčkovo kvarteto (ČR)

22.6. Listy matke
Dušan Jamrich - umelecké slovo
Peter Michalica - husle
Viera Bartošová - klavír

29.6. Klavírny recitál
Daniely Varínskej

6.7. Michaela Popik - soprán
Peter Michalica- husle
Viera Bartošová - klavír

13.7. Štátny komorný orchester Žilina
Leoš Svárovsky (ČR) - dirigent 
Peter Michalica - husle

20.7. Ruské romance
Oľga Šaljajeva (Rusko) - soprán
Irena Dannevič (Rusko) - klavír

Všetky koncerty o 19.00 h
Koncert 13.7. v Kostole sv. Františka, ostatné koncerty v Dome komorského grófa, Kollárova ul. 542.