Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Festival Hudba pod diamantovou klenbou

Od polovice júna do polovice júla sa tu každoročne predstavia prestížni umelci zo Slovenska aj zo zahraničia

Jeden z najkrajších stredovekých meštianskych domov v Kremnici - Dom komorského grófa č. 542/3 - už tradične patrí umeniu. Festival Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý husľový virtuóz Peter Michalica nazval pri svojom zrode spojením krásy hudby a architektúry, sa tu koná už od roku 2001. Festival v druhej polovici júla dopĺňajú majstrovské kurzy v dome komorského grófa, kde sa talentovaní mladí hudobníci vzdelávajú pod taktovkou Petra Michalicu.

 

Program 23. ročníka festivalu Hudba pod diamantovou klenbou:

30. 6. 2023 vystúpenie známeho herca Františka Kovára a klavírneho virtuóza Ladislava Fančoviča. Zaznie výber z bohatej tvorby Karla Čapka. Hudobnú zložku budú reprezentovať Čapkovi súčasníci tak z oblasti vážnej ako aj džezovej hudby.

7. 7. 2023 v chráme svätého Františka bude opäť hosťovať Štátny komorný orchester Žilina s dirigentom Adamom Sedlickým. Ako sólista sa v Koncerte pre trúbku a orchester J. N. Hummela predstaví vynikajúci Juraj Bartoš.

14. 7. 2023 bude vokálno – inštrumentálny koncert. Budem na ňom spoluúčinkovať s rakúskou sopranistkou Simonou Eisinger a klaviristkou Vierkou Bartošovou.

21. 7. 2023 vystúpenie skvelého barytonistu Petra Mazalána, klaviristu Petra Pažického a violončelistu Pavla Muchu. Po celý večer bude znieť hudba Franza Schuberta.

Na váš záujem a budúce stretnutia v Kremnici sa už vopred tešia

Ina a Peter Michalicovci,

ako aj ďalší členovia občianskeho združenia Revivals.  

Začiatok všetkých koncertov o 19,00 hod.

festival