Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Festival Hudba pod diamantovou klenbou

Od polovice júna do polovice júla sa tu každoročne predstavia prestížni umelci zo Slovenska aj zo zahraničia

Jeden z najkrajších stredovekých meštianskych domov v Kremnici - Dom komorského grófa č. 542/3 - už tradične patrí umeniu. Festival Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý husľový virtuóz Peter Michalica nazval pri svojom zrode spojením krásy hudby a architektúry, sa tu koná už od roku 2001. Festival v druhej polovici júla dopĺňajú majstrovské kurzy v dome komorského grófa, kde sa talentovaní mladí hudobníci vzdelávajú pod taktovkou Petra Michalicu.

 

Program 24. ročníka festivalu Hudba pod diamantovou klenbou:

Vážení držitelia čestných miest, milí priatelia nášho festivalu,
s radosťou si Vám dovoľujeme oznámiť, že 24. ročník nášho medzinárodného festivalu Hudba pod diamantovou klenbou, ktorý sa tradične koná v Kremnici, bude v dňoch 14.6. až 12.7.2024. Budeme môcť realizovať 4 festivalové koncerty. Tri z nich budú v Dome komorského grófa, orchestrálny v barokovom kostole sv. Františka so skvelou koncertnou akustikou.

14. 6. 2024 Festival otvorí svetoznáme Janáčkovo kvarteto z ČR s príťažlivým repertoárom.

28. 6. 2024 privítame opäť Štátny komorný orchester Žilina. Protagonistami koncertu budú dvaja z najprominentnejších českých umelcov: dirigent Leoš Svárovský a huslista František Novotný. Spolu s ním uvedie Peter Michalica Bachov Dvojkoncert d mol a výber z Vivaldiho Štyroch ročných období. Zaznejú aj Cikkerove Spomienky, ktoré v roku 2024 majú špeciálny jubilejný význam.

5. 7. 2024 po prvýkrát privítame unikátny súbor Pessburg Saxophone Quartet s umeleckým vedúcim Ladislavom Fančovičom, ktorý slávi veľmé medzinárodné úspechy.

12. 7. 2024 záverečný koncert bude opäť vokálno – inštrumentálny. Sopranistka Andrea Vizvári spolu s klaviristkou Vierou Bartošovou a hostiteľom festivalu uvedú na záver neodmysliteľné Mozartovo Laudate Dominum.


Naše koncerty v gotickom prostredí Domu komorského grófa doplní popri výtvarných dielach starých majstrov a intímna výstava umeleckého skla ak. sochára Drahomíra Prihela. A tak ako každý rok, aj teraz po každom z koncertov v Dome komorského grófa je každý poslucháč pozvaný aj na spoločenské stretnutie, spojené s ochutnávkou značkových vín. V duchu skúseností z minulosti veríme, že náš rozmanitý program si u Vás nájde pozitívnu odozvu.


Na Váš záujem a budúce stretnutia v Kremnici sa už vopred tešia


Ina a Peter Michalicovci,

ako aj ďalší členovia občianskeho združenia Revivals.  

Začiatok všetkých koncertov o 19,00 hod.