Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Relaxujte v Kremnici

Kremnica a jej okolie, Kremnické vrchy a strediská Skalka pri Kremnici a Krahule poskytujú počas celého roka široké možnosti vyžitia pre náročných, ale aj menej náročných návštevníkov.

Skôr ako nás navštívite, zoznámte sa so širokými možnosťami pre aktívny relax.

Kremnica a jej okolie s rázovitými obcami mikroregiónu sú ako stvorené na pešie túry, ale aj cyklotursitiku. Kremnické vrchy lemujú kilometre atraktívnych turistických trás a cyklo chodníkov. Na svoje si prídu milovníci adrenalínu, ale aj rodiny s deťmi.

Via ferraty na Skalke pri Kremnici sú jedinečným komplexom lezeckých trás ponúkajúcich obtiažnosti pre detí, amatérov, až profesionálov. Súčasťou našich ferrát je najnáročnejšia ferrata F-úha s obtiažnosťou F, ktorá je vhodná naozja len pre "profíkov".

V blízkom okolí Kremnice nájdete vhodné ciele nenáročných vychádzok prírodou, ktoré vám ponúknu nezabudnuteľné výhľady na samotné historické mesto, ako aj na vzdialenejšie vrchy a kopce regiónu.

Oddýchnuť si a načerpať sily môžete v našom Relax centre na Skalke, kde sa okrem ponuky centra môžete do sýtosti poprechádzať krásnou horskou prírodou.

Skalka pri Kremnici je známym a obľúbeným strediskom bežeckého lýžovania a s desiatkami kilometrov kvalitne upravených tratí a zázemým pre bežkárov patrí k najlepším strediskám tohto športu na Slovensku.

Atraktivitu nášho regiónu dopĺňajú zjazdovky na Skalke a na Krahuliach.