Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Na vyhliadku cez Kaskády

Vyhliadková veža na Krahulskom štíte je obľúbeným cieľom mnohých návštevníkov Kremnice.

Na vyhliadku cez Kaskády vás dovedie Gróbňový chodník. Zo Zámockého námestia pokračujete podľa značiek na vyhliadku, neodbočíte doľava, ale pokračujete rovno popri záhradkárkskej oblasti po chodníku až k rekreačnému zariadeniu Toliar. Otvorené je denne, tak sa podľa potreby pokojne môžete posilniť. Pokračujete po hlavnej ceste, po adrenalínovom prechode cez tunel po chvíli odbočíte z cesty doľava. Pred vami sa otvorí Krahulská dolina. Zóna s lavičkami môže slúžiť na oddych i poznávanie - informačné tabule vám priblížia funkciu ako aj rekonštrukciu 80-ročného vodného dielka - protipovodňových prehrádzok. Komplikovaný názov nič neuberá na kráse tohto miesta.

Po štvrťhodinke pohodového výstupu dolinou vás značka odkloní doľava, čaká vás mierny stupáčik a odtiaľ už len necelá hodinka miernym terénom a ste na vyhliadke.

Po ceste proti prúdu potoka objavíte historický nápis z roku 1751, vytesaný do skaly, ktorý hovorí o výsadbe dubov v tejto lokalite.

Ak budete pokračovať chodníkom bez odbočenia k výhliadke, dostanete sa až na Krahule.