Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Poznávajte v Kremnici

Kremnica bola oddávna mnohonárodnostným mestom. Jej typická kultúra je výsledkom spolužitia viacerých etník. V roku 1910 sa hlásila 1/3 obyvateľstva k nemeckej, 1/3 k slovenskej a 1/3 k maďarskej národnosti.

Je zaujímavé, že mesto si počas 7 storočí zachovalo takmer konštatnú veľkosť. V 15. storočí mala Kremnica okolo 3500 obyvateľov, v roku 1787to bolo 5300 a dners žije v Kremnici do 5100 ľudí.

Mesto leží na hlavnom cestnom ťahu Nitra - Martin a železničnej trati Zvolen - Vrútky. Je tak dobre dostupné zo všetkých strán a právom môžeme povedať, že Kremnica leží v samom srdci Slovenska.

Bohatú históriu nášho mesta aj po storočiach pripomínajú zachovalé historické pamiatky, banské technické pamiatky a dokladujú artefakty a predmety, či listiny, ktoré nájdete v múzeách ležiacich na území mesta.