Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Slovenské olympijské a športové múzeum. Stála expozícia dejín lyžovania na Slovensku.

V roku 2003 v spolupráci mesta Kremnica so slovenským združením telesnej kultúry (na ktoré bol z múzea mincí a medailí prevedený fond lyžovania) bola v priestoroch informačného centra sprístupnená expozícia dejín lyžovania na Slovensku.

Od roku 2013 je expozícia otvorená v priestoroch Bellovho domu. Stála expozícia pozostáva z dvoch častí - prvá časť je venovaná dejinám lyžovania na Slovensku so zameraním na športové lyžovanie a osobnosti slovenského lyžovania. K najvýznamnejším patria predmety olympionikov Daniela Šlachtu, Štefana Harvana, Rudolfa Čillíka, Anny Pasiarovej, Janky Gantnerovej, Radoslava Žideka, Martina Bajčičáka, Veroniky Zuzulovej či Ivana Bátoryho. Druhú časť tvorí výstava "Kremnica . slovenský Semmering", ktorá približuje návštevníkom históriu lyžovania v Kremnici. Celá expozícia je doplnená ukážkami lyžiarskej výstroje a výzbroje.

Štefánikovo nám. 14
967 01 Kremnica
piatok - nedeľa: 11.00 - 15.00 
V prípade záujmu o návštevu v utorok - štvrtok (skupina nad 5 osôb) treba návštevu prihlásiť deň vopred na tel. č.: 02/44372427