Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Na vyhliadkovú vežu na Krahulskom štíte

sa dostanete náročnejším výstupom z Kremnice alebo jednoduchšou trasou z Krahúl.

Nezabudnuteľné výhľady na starobylú Kremnicu, ale aj na blízke či vzdialenejšie okolie na všetky strany poskytuje vyhliadková veža nad mestom. Prechádzka smerom k nej preverí Vašu zdatnosť, ale výsledok neodškriepiteľne stojí za to. Veža je postavená v nadmorskej výške 959 m n. m., má výšku 13,5 metra. Vyhliadková terasa vo výške 9 metrov otvára pohľady na Štiavnické vrchy, Žiarsku kotlinu, Vtáčnik, na sever uvidíte do Kunešova a do Turčianskej kotliny a smerom na východ hlavný hrebeň Kremnických vrchov. Na najvyššom poschodí sú smerovníky k známym okolitým cieľom ako stred Európy alebo Chata Hostinec.  Pre tých, ktorí majú strach z výšok alebo nezvládnu chôdzu po schodoch je priamo pod vežou umiestnená drevená terasa s posedením.

Prechádzku smerom z Kremnice trvá približne 1:45 hod pri prevýšení 350 m začíname od hlavného smerovníka v centre, značkovaný turistický chodník stúpa cez Zámocké námestie a Gróbňu- záhradky, pokračujeme cez železničnú trať, k rozhľadni sa dostaneme asi za hodinu. Chodník pokračuje popri kostole do obce Krahule.

Pre menej zdatných, ako aj pre rodiny s deťmi odporúčame jednoduchšiu trasu k rozhľadni - od kostola na Krahuliach. Trasa je označená miestnym turistickým značením (červená a zelená miestna značka) a drevená veža je dobre viditeľná zo širokého okolia.