Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Veľkonočné vajce

Táto karnevalová rozlúčka so snehom sa tradične konala vyše 50 rokov počas Veľkonočnej nedele na Skalke. Tradícia podujatia sa zachovala vďaka nadšencom, ktorí prevzali štafetu lyžiarskych veteránov a pripravujú podmienky pre účastníkov, ktorí majú odvahu prísť na svah v maske a baviť seba i divákov. V roku 2014 boli organizátori nútení hľadať alternatívu, keďže takmer celá zimná sezóna na Skalke bola bez snehu. Vznikla tak myšlienka usporiadať podujatie v Kremnici na Štefánikovom námestí a už nasledujúci rok 2015 ukázal, že to bola výborná myšlienka. Atmosféru celého podujatia umocňujú vzácni hostia - herci, speváci, športovci, či iné významné osobnosti. V posledných rokoch má „Vajce" vo svojom názve aj príznačné označenie udalostí alebo motívov zo skutočného života (korunované, krízové, MUDre a pod.).