Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Kremnické gagy

Európsky Festival humoru a satiry

je medzinárodná prehliadka kultivovaného humoru, nezávislej satiry a veselej recesie s tradíciou od roku 1981. Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi a počet obyvateľov Kremnice sa zdvojnásobí.

Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje. Na viac ako desiatke scén a pódií v centre mesta prezentujú svoje najlepšie produkcie divadelníci, hudobníci, bábkari, výtvarníci, mími, klauni, recitátori a pouliční umelci zo Slovenska i mnohých krajín Európy.

Humoristické diela a výkony hodnotí medzinárodná porota - Akadémia humoru, ktorá v jednotlivých žánroch udeľuje prestížne ceny Zlatý gunár. Cena Trafená hus je cena za niečo, nad čím aj humoristom rozum zastane, osobitnou cenou je Cena Stana Radiča za objav roka.

http://gagy.eu/