Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Zjazdové lyžovanie

Kremnické vrchy, okrem výborných podmienok pre pešiu turistiku, cykloturistiku, bežecké lyžovanie, poskytujú kvalitné svahy pre zjazdové lyžovanie. Strediská Skalka pri Kremnici a Krahule sú počas zimy hojne navštevované.

Lyžiarske stredisko Skalka pri Kremnici sa nachádza sa na bočnom hrebeni Suchej hory v Kremnických vrchoch v nadmorskej výške 1 252 m.

Rôznorodosť terénov pre zjazdové lyžovanie uspokojí všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po zdatných lyžiarov, vrátane snowboardistov. V areáli nájdeme 4 vleky a 1 štvorsedačku Pekná výhliadka, ktorá má príznačný názov. Z vrchnej stanice lanovky každého uchváti nádherná panoráma širokého okolia Banskej Bystrice. Lyžiarom je k dispozícii 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5.5 km - 2 modré, 4 červené a 2 čierne. Zjazdovky sú pravidelne upravované a zasnežované aj technickým snehom.

Samozrejmosťou je ski servis, požičovna lyžiarska škola.

Zjazdovka Dĺžka v metroch Prevýšenie v metroch
Pekná výhliadka 1005  247
Romik 700 170
Žiarska 600 170
Turistická Romik 800 170
Turček 900 255
Turistická Turček 1100 255
Limba 276 72
Blondy 80 20
Detská škôlka Kubík 65 6

Všetko o možnostiach zjazdového lyžovania na Skalke pri Kremnici nájdete na webe Skalka ski resort

 

V lyžiarskom stredisku Krahule sú všetky zjazdovky orientované južne s možnosťou opaľovania sa na lehátkach pri Hornej kolibe, v nadmorskej výške 1060 m n.m. s nádherným výhľadom na Žiarsku kotlinu, Štiavnické vrchy a Vtáčnik. Šírka zjazdovky na Krahuliach je 200 m. Nástupná stanica vlekov je v n.v. 900 a výstupná 1060 m n.m. V prevádzke je 5 vlekov a 4-sedačková lanovka POMA GALSKI s rôznymi stupňami obtiažnosti zjazdoviek. Zjazdovky sú upravované 2x denne. Dve najpoužívanejšie zjazdovky zasnežujú technickým snehom.

Počas večerného lyžovania je osvetlená hlavná zjazdovka od 17:30 do 20:30 a 4-sedačka v premávke každý deň.
Detský lanový vlek - ideálna lyžiarska škôlka je zadarmo.

Všetko o možnostiach zjazdového lyžovania na Krahuliach nájdete na webe www.skikrahule.sk