Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Zjazdové lyžovanie

Lyžiarske stredisko SKALKA sa nachádza sa na bočnom hrebeni Suchej hory v Kremnických vrchoch v nadmorskej výške 1 252 m. Rôznorodosť terénov pre zjazdové lyžovanie uspokojí všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po zdatných lyžiarov, vrátane snowboardistov. V areáli nájdeme 4 vleky a 1 štvorsedačku Pekná výhliadka, ktorá má príznačný názov. Z vrchnej stanice lanovky každého uchváti nádherná panoráma širokého okolia Banskej Bystrice. Lyžiarom je k dispozícii 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5.5 km - 2 modré, 4 červené a 2 čierne. Zjazdovky sú pravidelne upravované a zasnežované aj technickým snehom.
Samozrejmosťou je ski servis a požičovna, lyžiarska škola a trate pre bežecké lyžovanie v okolí.
  Zjazdovka                              Dĺžka     Prevýšenie
Pekná vyhliadka                  1005 m       247 m
Romik                                      700 m       170 m
Žiarska                                     600 m       170 m
Turistická Romik                     800 m       170 m
Turček                                       900 m       255 m
Turistická Turček                   1100 m       255 m
Limba                                        276 m         72 m
Blondy                                        80 m          20 m
Detská škôlka Kubík                 65 m           6 m

www.skalkaarena.sk

V lyžiarskom stredisku KRAHULE sú všetky zjazdovky sú orientované južne s možnosťou opaľovania sa na lehátkach pri Hornej kolibe, v nadmorskej výške 1060 m n.m. s nádherným výhľadom na Žiarsku kotlinu, Štiavnické vrchy a Vtáčnik. Šírka zjazdovky je 200 m. Nástupná stanica vlekov je v n.v. 900 a výstupná 1060 m n.m. V prevádzke je 5 vlekov a 4-sedačkovú lanovku POMA GALSKI s rôznymi stupňami obtiažnosti zjazdoviek. Zjazdovky sú upravované 2x denne. Dve najpoužívanejšie zjazdovky zasnežujú technickým snehom.


Počas večerného lyžovania je osvetlená hlavná zjazdovka od 17:30 do 20:30
a 4-sedačka v premávke každý deň.
Detský lanový vlek - ideálna lyžiarska škôlka je zadarmo.

www.skikrahule.sk