Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Biela stopa

Neustále stúpajúci počet štartujúcich i divákov na najväčšom podujatí festivalu bežeckého lyžovania na Slovensku svedčí o tom, že tento druh zimnej turistiky sa stáva čoraz vyhľadávanejšou alternatívou aktívneho oddychu a relaxu. Príťažlivosť Kremnických vrchov láka zimných i letných turistov už dlhé desaťročia, ponúka tréningové možnosti športovým nádejám aj profesionálom. Často práve ich medzinárodné úspechy motivujú širokú verejnosť k aktívnemu pohybu. Keď sa k tomu pridajú optimálne a trvalo upravované bežecké trate takpovediac za rohom, dôvod neskúsiť to prakticky neexistuje. Nie je náhoda, že v optimálnych podmienkach Skalky, tohto raja bežkárov i samotného mesta Kremnica sa mohol udomácniť pretek, ktorý sa svojím významom zaradil do európskych štruktúr masových zimných bežeckých podujatí. Biela stopa je dnes neodmysliteľnou súčasťou európskeho seriálu diaľkových behov Euroloppet a rovnocenným partnerom takých pretekov akými sú König-Ludwig-Lauf v Nemecku, či Marcialonga v Taliansku. Je výsledkom každoročnej usilovnej práce organizačného tímu a nekonečného zástupu kremnických dobrovoľníkov, ktorí s pretekom žijú 365 dní v roku. Tri dni Bielej stopy prinášajú zábavu, športové výkony a najmä každoročné stretnutia priateľov. Na podujatí pravidelne štartuje slovenská bežkárska reprezentácia.