Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Turistika

Radi Vás privítame v najsevernejšom sopečnom pohorí Slovenska - Kremnických vrchoch, ktorého najvyšší bod Flochová dosahuje nadmorskú výšku 1318 m.

Kremnické vrchy sú horským krajinným celkom v oblasti Slovenského stredohoria. Na východe hraničia so Zvolenskou kotlinou, z juhu ich od Štiavnických vrchov oddeľuje dolina Hrona, na západe hraničia s Vtáčnikom, na severozápade so Žiarom, na severe s Turčianskou kotlinou a Veľkou fatrou. Toto sopečné pohorie je súčasťou územia, budovaného treťohornými vulkanitmi. V mladších treťohorách sa v tomto priestore aktivizovalo niekoľko sopiek prevažne stratovulkanického typu, ktoré vyvrhli väčšie množstvá sopečného materiálu. Sopečná aktivita prebiehala vo viacerých etapách, posledné sopky tu vyhasli asi pred desiatimi miliónmi rokov. Prevládajúcimi horninami sú preto andezity a ryolity.

Obľúbené formy aktívneho oddychu - turistika a cykloturistika - tu nachádzajú vynikajúce podmienky, najmä atraktívne horské prostredie ako stvorené pre túto formu rekreácie. Kremnica ako centrum regiónu je sieťou turistických trás poprepájaná nielen s okolitými obcami, ale je možné dostať sa po nich aj na druhú stranu hlavného hrebeňa Kremnických vrchov, do okolia Banskej Bystrice.