Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Ďalšie turistické trasy

Trasa 0801 - Cesta hrdinov SNP

Do kremnickej časti vstupuje zo sedla pod Vysokou zo západnej strany nad obcou Kunešov. Chodník prechádza obcou po ceste na Kremnické Bane. Tu odbočuje smerom ku Kostolu sv. Jána Krstiteľa (geografický stred Európy). Pokračuje na horný koniec obce Krahule k turistickému a lyžiarskemu stredisku, obec obchádza a lúkami nad lyžiarskymi vlekmi prechádza až na turistické a lyžiarske stredisko Skalka. Ďalej pokračuje po Zlatej ceste na sedlo Tunel, v sedle sa pripája ďalšia červená značka - hrebeňovka. Tu Cesta hrdinov SNP opúšťa región a smeruje do sedla Malý Šturec.

Trasa 0803

začína na sedle Tunel, pokračuje pod televíznym vysielačom a cez Bystrické a Králické sedlo pokračuje až do sedla Tri kríže (dôležitá turistická križovatka). Tu opúšťa kremnický región. a smeruje na Rudnú poľanu a končí v Kováčovej.


Trasa 2619

začína v Hornej Vsi, prechádza mestom Kremnica, pokračuje Angyalovou a Bystrickou ulicou až k internátu Školy úžitkového výtvarníctva. Asi 150 m za internátom opúšťa dolinu a vpravo pokračuje cez Vejmutovkový porast ponad chránené územie s výskytom dvojfarebného šafranu na Bujačej lúke až na turistickú chatu Hostinec (bez obsluhy) a ďalej na sedlo Tri kríže. Tu región opúšťa.


Trasa 2618

začína na rekreačnom stredisku Toliar, prechádza podjazdom, míňa Pílu, potom vľavo prechádza cez most až na turistické a lyžiarske stredisko Krahule - horný koniec. Tu končí na turistickom chodníku Cesta hrdinov SNP.


Trasa 5521

začína na rekreačnom stredisku Toliar, prechádza podjazdom pri Píle a za ňou odbočuje vpravo, pokračuje dolinou 3 km, potom prudko stúpa až k turistickej chate Hostinec, kde opúšťa región, smeruje na chlm a končí v Ihráči.


Trasa 5520

začína v Partizánskej doline pri Obrázku. Pokračuje po ceste smerom na Skalku. Na Dobrej jame v ľavotočivej zákrute (vedľa cesty je prameň vody) cestu opustí a vpravo odbočí do dolinky. Prudko stúpa až do Králického sedla, kde región opúšťa, smeruje ku Chate nad Králikmi a končí v Banskej Bystrici.


Trasa 2620

začína pri Chate na Skalke, prejde cez parkovisko a po 2 km sa napája na červenú hrebeňovú trasu v Bystrickom sedle.


Trasa 8441

začína pri Mestskom kultúrnom stredisku v Kremnici a pokračuje do Partizánskej doliny k rekreačnému stredisku Toliar. Ďalej popri Píle až k odbočke Obrázok. Tu opúšťa asfaltovú cestu a vľavo po tzv. starej ceste stúpa až ku Chate na Skalke, kde sa pripája k červenej značke a spolu s ňou pokračuje až na Tunel.


Trasa 8521

začína pri Mestskom kultúrnom stredisku v Kremnici, ale pokračuje na východ okolo pošty až k železničnej trati a cez ňu na Kremnický štít. Ďalej lúkami (sťažené značenie) až na Trojičnú lúku, kde sa chodník otáča vpravo do doliny Biely potok a dolinou až do obce Nevoľné. Odtiaľ do doliny Hanová na začiatok Hornej Vsi. Tu chodník končí.

Trasa 8520

je spojovací chodník z hrebeňa z Velestúra na Hostinec.