Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Turistická trasa Kremnica - Tri kríže - Skalka

Jednou z najobľúbenejších turistických trás je bezpochyby trasa Kremnica - Skalka cez Hostinec a Tri kríže. Prevedie vás najkrajšími scenériami Kremnických vrchov, okolo bájneho vrchu Velestúr, cez nádherné vyhliadky na Banskobystrickú stranu.

Kremnica /542 m n. m./ - rázcestie so žlto značenou turistickou trasou /598/ (0.15 h) - Tri studne /880/ (1.00 h) - Trojica /1035/ (1.45 h) - Chata Hostinec /1200/ (2.15 h) - sedlo Tri kríže /1182/ (2.30 h) - Velestúr /1254/ (2.50 h) - Králické sedlo /1185/ (4.05 h) - Bystrické sedlo /1190/ (4.35 h) - Skalka rekreačné stredisko /1165/ (5.05 h)

Táto pohodlná trasa sa začína v Kremnici, prechádza popri prírodnej rezervácii Bujačia lúka a v ďalšom úseku okolo rekreačnej chaty Hostinec na hlavný hrebeň Kremnických vrchov. Sedlo Tri kríže, vrchol Zlatá studňa, Králické sedlo a Bystrické sedlo sú ďalšie orientačné miesta na našej trase až do cieľa, ktorým je Skalka.
Z východiskového miesta na hlavnej križovatke v Kremnici začíname po modro a žlto značenej turistickej trase a spolu s náučným chodníkom popri prírodnej rezervácii Bujačia lúka prechádzame cez železničnú trať až k Trom studniam. V ďalšom miernom stúpaní lesným porastom prídeme k turistickej chate Hostinec, pri ktorej je prameň dobrej pitnej vody a príjemné odpočinkové miesto. Naša trasa vedie stále po modrej značke lesom, prichádzame do sedla Tri kríže a zaujímavou lesnou scenériou prichádzame na Zlatú studňu. Po prudšom klesaní prídeme na širšiu lesnú cestu, ktorá je súčasťou lyžiarskej turistickej trasy Skalka - Králiky a striedavo po nej v miernom stúpaní cez Králické sedlo, Mýtny vrch a Bystrické sedlo ukončíme našu trasu na Skalke. Návrat do Kremnice je možný aj po žltej značke Partizánskou dolinou.