Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Kremnický žltý minibus

Mnibus aktuálne nejazdí. Využite služby taxislužieb.

 

na Skalku 10:00, 12:00, 14:00

zo Skalky 10:30, 12:30, 14:30 

 

Ceny cestovných lístkov:

jednosmerný 2 €, dvojsmerný 3 €

mestský minibus

 

Žltý minibus v zimnej turistickej sezóne preváža lyžiarov a bežkárov. Celková prepravná kapacita je 15 osôb. Minibus má stanovený pravideľný harmonogram odchodov z parkoviska Jeleň v Kremnici a z parkoviska na Skalke pri Kremnici, ktorý sa však v závislosti od použitia minibusu na účely zájazdov môže dočasne meniť, alebo obmedziť.

Cenník a prepravný poriadok žltého minibusu Renault Master

Trasa

Cena

   

Kremnica – Skalka

2 €

Skalka – Kremnica

2 €

Kremnica – Skalka spiatočný

3,00 €

1.    Prepravovať je možné len osoby sediace na sedadlách max. počet 15 osôb.
2.    Prepravné sa účtuje za obsadenie sedadla jednotne bez ohľadu na vek prepravovanej osoby,  taktiež sa neposkytujú  zľavy z dôvodu ZŤP.
3.    V minibuse je možné prepravovať len 1 detský kočík naložený cez zadné dvere v zadnej časti minibusu. Prepravné za kočík je vo výške rovnajúce sa preprave jednej osoby.
4.    Prepravovať batožinu je možné len takú ktorá neohrozí prepravované osoby a je možné ju uložiť do priestoru chodbičky medzi sedadlami. /Minibus nemá samostatný batožinový priestor/.
5.    Prepravovať v minibuse zvieratá je zakázané. Výnimka platí pre psov ktorí nesmú pri preprave ohroziť prepravované osoby /musia byť upevnené na vôdzke a musia mať nasadený náhubok/. Z premávku budú vyradení psi ktorí by spôsobili znečistenie minibusu alebo by ohrozovali prepravované osoby.

Skibus – zimná turistická sezóna

Žltý minibus premáva v zimnej sezóne ako skibus v sobotu, nedeľu, sviatky a počas zimných prázdnin medzi Kremnicou a Skalkou s odchodom z parkoviska Jeleň.

Kremnica – Skalka
10.00,  12.00, 14.00

Skalka – Kremnica
10.30,  12.30, 14.30

 

Kontakt a bližšie informácie

infocentrum@kremnica.sk