Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Via ferraty na Skalke pri Kremnici

Mesto Kremnica postupne od roku 2017 vybudovalo na Skalke pri Kremnici rozmanitú a širokú sieť via ferratových trás.

Navštívte www.viaferrataskalka.sk

S myšlienkou prvého projektu VIA FERRATA KOMÍN prišiel bývalý poslanec a dlhoročný člen Horskej služby Kremnické vrchy Ivana Petráš. Mesto sa podujalo myšlienku pretvoriť na skutočnosť a iniciovalo vybavenie nutných dokladov a projektu potrebných k vybudovaniu via ferraty. Samotný projekt zrealizovali v roku 2017 Pavol Rajčan a Tomáš Hulin. Slávnostné otvorenie via ferraty Komín na Skalke v Kremnických vrchoch bolo dňa 28.10.2017.

V roku 2019 boli k existujúcim via ferratám doplnené ďalšie atraktívne ferratové prvky, ktoré dotvárajú túto ferratovú oblasť a dávajú jej primát jedinečnosti.

Od 15.8. 2020 sa návštevníci Kremnických vrchov môžu tešiť z ďalších adrenalínových zážitkov, ktoré ponúka novší VIA FERRATOVÝ SVET s najťažšou ferratovou cestou na Slovensku s názvom F-úha s obtiažnosťou “F“ a atraktívnou, presklenou visutou lávkou ponúkajúcou výhľady na sever Kremnických vrchov a Turčiansku kotlinu.

Kvôli vašej bezpečnosti je VIA FERRATOVÝ SET POVINNOU VÝBAVOU, bez ktorej je vstup na ferraty zakázaný.

Výstroj na via ferraty si môžete rezervovať a požičať v Relax centre na Skalke, na +421 917 815 259. Objednávky formou SMS NIE JE MOŽNÉ AKCEPTOVAŤ!!!
Cena za požičanie je 10 € / 4 hodiny, alebo 15 € / celý deň. Pri požičaní je potrebné zložiť kauciu vo výške 50 €, ktorá bude vrátená po vrátení nepoškodeného setu.

Nezabudnite sa poistiť pre prípad zásahu HZS.

Uložte si tiesňovú linku HZS 18 300.

Deti od 10 rokov môžu absolvovať via ferratové cesty iba v sprievode dospelej osoby. Návštevu mladších detí Horská služba neodporúča.

Uzávera ferraty je obvykle od 31.12. do 31.5. nasledujúceho roka. O prípadných zmenách v obmedzeniach budeme informovať.