Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Bellov festival dychových hudieb

Popri rozvoji iných hudobných smerov, či iných hudobných podujatí, dychová hudba si zachovala postavenie v spoločnosti i svoj nadčasový rozmer. Tento festival má už 50 ročnú tradíciu a vždy sa dychováci do Kremnice tešia lebo mesto Kremnica vytvára dobré spoločenské a priateľské zázemie hudobníkom, ako aj návštevníkom, ktorí obľubujú tento hudobný žáner. Festival sa koná od roku 1966 každý druhý rok, najbližšie v máji 2017.
Krajská súťažná prehliadka malých dychových hudieb je vrcholným podujatím žánra dychových hudieb v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Hlavným cieľom je prezentovať umeleckú úroveň a výsledky činnosti malých dychových hudieb a tiež zaručiť kontinuitu postupových súťaží – víťaz krajskej súťažnej prehliadky dychových hudieb postupuje na celoslovenskú súťaž v Lednických Rovniach.Odborný rozborový seminár po skončení súťažných vystúpení slúži k podpore umeleckého rastu malých dychových hudieb. Podujatie prispieva k vzájomnému spoznávaniu sa a rozvíjaniu priateľských vzťahov v profesnej obci priaznivcov dychovej hudby na Slovensku, ako aj k výmene skúseností v tomto žánri.