Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Kremnický hradný organ

je európsky organový festival, ktorý sa koná vždy v sobotu počas júla a augusta v areáli Mestského hradu, v priestoroch Kostola sv. Kataríny. V tomto kostole je inštalovaný koncertný organ Rieger-Kloss z roku 1992, ktorý vďaka svojej dispozícii (obsahuje viac ako 3 500 píšťal a 60 registrov) umožňuje realizovať interpretácie najnáročnejších diel organovej literatúry. Architektúra hradu a chrámu, koncertný organ a vnútorná akustika kostola tvoria jedinečnú kombináciu, aká sa nikde inde na Slovensku nevyskytuje. Na festivale koncertujú pravidelne organisti z najvýznamnejších katedrál vo Vatikáne, Londýne, Viedni a víťazi najprestížnejších medzinárodných organových súťaží. Umeleckí hostia festivalu patria k absolútnej svetovej špičke.

Kremnický hradný organ 2021 - koncertný harmonogram (začiatky vždy o 19.00)

3. júl /  Mgr. István Nagy - Slovensko

10. júl / Mgr. Michal Hanuš - Česká republika

17. júl / Prof. Mónika Kecskés - Prof. László Deák - Maďarsko

24. júl / Daniele Mecchia - Taliansko

31. júl / Mag. Christian Gross - Nemecko

7. august / Mgr. István Nagy - Slovensko /august

14. august /Mgr. Ján Bulla - Slovensko