Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Gróbňovým chodníkom

Krásnou prechádzkou do okolia, počas ktorej máte Kremnicu ako na dlani je prechádzka po Gróbňovom chodníku.

Ak sa opýtate miestnych, kam by ste sa do okolia mohli vybrať, určite Vám odporučia miesto práve s týmto názvom.

Ako väčšina vecí v Kremnici, aj pôvod tohto chodníka súvisí s baníctvom, pretože chodník pôvodne slúžil na údržbu vybudovaného vodného kanálu na záchyt vody, slúžiacej na pohon banských strojov, tzv. bánský flúdor.
Po vybudovaní liečebného zariadenia Dr. Kleinom známom pod menom Jegerhorn, sa chodník využíval pre nenáročné vychádzky pacientov s pekným výhľadom na mesto.

Nenáročnú trasu dnes využívajú domáci obyvatelia aj turisti, vhodná je aj ako cyklotrasa. Dostanete sa na ňu zo Zámockého námestia, pokračujete popri záhradkárskej oblasti. Chodník Vás zavedie až k rekreačnému zariadeniu Toliar, kde sa môžete občerstviť, oddýchnuť si. Chodník sa ďalej napája na turistické trasy a v prípade, že máte dostatok síl, môžete pokračovať smerom na Skalku, Krahule, Hostinec a podobne.