Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Turistická trasa Kremnica - Kremnický štít - Ihráč

Nechajte sa zlákať na jedinečný výhľad zo skaly na Kremnickom štíte, či trasou prechádzajúcou cez jeden zo slovenských pralesov nad obcou Ihráč.

Kremnica /542 m n. m./ - Kremnický štít /1008/ (1.30 h) - Trojica /1035/ (2.15 h) - Chata Hostinec /1200/ (2.45 h) - Staré Tále /850/ (4.15 h)- Ihráč /489 m/ (5.00 h).

Trasa na Kremnický štít je súčasťou náučného chodníka, prechádza popri chate Hostinec a dlhým zostupom lesom a pasienkami s peknými výhľadmi smeruje do Ihráča.
Začíname od hlavného smerovníka v centre Kremnice po žlto značenej turistickej trase a po prechode cez železničnú trať sa pripojíme k náučnému chodníku Zelená cesta a strmo stúpame k Alžbetinej skale, odkiaľ je pekný výhľad na mesto. Postupujeme ďalej až na rozľahlý Kremnický štít. Pokračujeme cez lúky, úsek vedúci lesným porastom nás dovedie k modrej značke, ktorou spoločne prichádzame k smerovníku Trojica. Naša trasa pokračuje po tejto modro značenej turistickej trase až k chate Hostinec (neprevádzkovaná), kde je dobré odpočinkové miesto s prameňom pitnej vody. Od chaty pokračujeme zeleno značenou turistickou trasou. Po prechode lúky začína cesta lesom s miernym klesaním. Obchádzame vrchol Labušen a hrebeňom prídeme na Chomový grúň. Cesta ďalej prechádza striedavo lesom a lúkami s dobrými výhľadmi, treba však byť pozorný a dbať na orientáciu. Cez vyhliadku Dolný chlm strmším zostupom prídeme do dolinky Holč a ňou až do Ihráča, kde trasa končí.