Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Cechové hody Kremnické

„Na známosť sa dáva, že na Annu v slobodnom kráľovskom meste Kremnica sa Cechové hody kremnické konať budú. V uliciach mesta remeselníci na tradičnom jarmoku svoju zručnosť ukážu a majstri meča, kuše v súbojoch zápasiť budú a zabávať ľud pospolitý. Zábava vám dopriata bude, dobrého jedla a pitia nadostač bude. Umelci predvedú svoj kumšt a dôvtip cisárovi a tešiť sa možno aj na vzácnu návštevu Márie Terézie. Príďte. Neobanujete..."

takto sympaticky pozývajú návštevníkov organizátori podujatia, ktoré je spojením tradičného Kremnického jarmoku s rekonštrukciou niektorej z historických udalostí starobylého kráľovského mesta. Počas dvoch nezabudnuteľných dní sa kremnické námestie premení na veľké javisko, na ktorom pred očami divákov defilujú známe osobnosti i menej známe postavičky z dávnominulých čias, rytieri v hrdinských súbojoch, krásne dámy. Podujatie, ktoré sa koná každoročne cez víkend na Annu, spestrujú divadelné predstavenia, rytierske hry, ľudová hudba, ale aj rôzne súťaže, nechýbajú Kremnické strigy, či Trh márností. Zaujímavým lákadlom je predaj tradičných remeselných výrobkov a ukážky remeselnej výroby.

 

Cechové hody Kremnické 2022

 

Tešíme sa na Vás aj v tomto roku 2022 :)