Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Tipy na výlety

Okolie Kremnice ponúka viacero možností pre nenáročné vychádzky do prírody, v rámci ktorých sa môžete pokochať peknými výhľadmi, niečo nové sa dozvedieť a oddýchnuť si v dokonalosti našich Kremnických vrchov.

Kremničania už od nepamäti obľubovali relax a oddých v lone okolitej prírody. S rovnakým zanietením radi ponúkame naše zaužívané vychádzkové trasy a miesta aj našim návštevníkom. 

Či už máte radi banícku históriu, takmer nedotknutú prírodu, jedinečnosti krajiny, alebo neopakovateľné výhľady, určite si nájdete v našej ponuke výletov v blízkom okolí Kremnice.

Ak však chcete objavovať niečo nové a neprebádané, nenechajte sa obmedzovať a vstúpte do našich hlbokých lesov.