Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Expozícia jedinečností Kremnice

Kultúrne a informačné centrum mesta Kremnica otvorilo v júni 2019 novú Expozíciu jedinečností Kremnice.

Expozíciu jedinečností Kremnice je možné vidieť v donedávna uzavretých priestoroch Dolnej brány.

Expozícia vás prevedie históriou Kremnice udalosťami, osobnosťami a vecami, ktoré robia Kremnicu jedinečnou a odlišujú ju od iných historických miest Slovenska, ale aj Európy.

V rámci expozície sa návštevníci dozvedia o unikátoch Mincovne, Mestského hradu či podzemnej elektrárne, ale aj o zaujímavostiach, akými sú prvá fabrika na papier, 300 ročná história kremnickej medovnikárne či prvý verejný telefón v Uhorsku.

Nazrite do priestorov Dolnej brány aj virtuálne

I.poschodie

II.poschodie