Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Skalka relax centrum

Relax centrum sa nachádza v krásnom prostredí lyžiarskeho strediska Skalka pri Kremnici a ponúka svojim návštevníkom široké spektrum možností aktívneho oddychu.

Požičovňa ferratových setov:

Pondelok - Piatok od 10,00 hod.

Sobota - Nedeľa od 9,00 hod.

Welnes bude otvorený od 14.00 do 20.00 hod., posledný vstup bude o 18.30 hod.

 

Najobľúbenejším a najnavštevovanejším je vodný svet, ktorý umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo si príďte len tak zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun. 

Wellness ponúka možnosť zaplávať si v bazéne s protiprúdom s dĺžkou 24 m a hĺbkou 1,2m, relaxovať sa dá na vodných ležadlách, sedadlách, telo vám vymasíruje vodný hríb, či vodné trysky. Teplota vody je 26 - 28C. Deťom je k dispozícii detský bazén s objemom 3,5 m3 a teplotou vody 30C, vyhriať sa môžete v sedacom bazéne s teplotou vody 36C. 
Relaxovať môžete v saunách - suchá, parná, infra, eukalyptová, bylinková, je vám k dispozícii odpočíváreň, samozrejmosťou je ochladzovací bazén.
POSLEDNÝ VSTUP DO WELLNESS JE 18,30 hod.

Telocvičňa
Vnútorná viacúčelová hala s rozmermi 41,6 x 19,6 m, výška 9,5 m je zameraná na kolektívne športy ako volejbal, basketbal - k dispozícii sú zdvíhacie basketbalové koše - hádzaná, bedminton či tenis, svoje tréningy a sústredenia tu však absolvujú aj gymnastky, karatisti, bežci, zápasníci. Niekoľkokrát sa už telocvičňa stala dejiskom fitness cvičení rôzneho druhu. Povrch je umelý - podlaha mondo šport je vyrobená na báze prírodného a syntetického kaučuku a tréning na tomto povrchu si športovci veľmi pochvaľujú. 

Fitness
Táto miestnosť je často využívaná laickými športovcami ako aj na silový tréning rôznych športovcov. Športové kluby počas svojich sústredení často využívajú zariadenia ako doplnok tréningu. K dispozícii je napríklad: veža s protismernou kladkou, bicykel pinning, kovová rebrina, ribstol, rovná lavička na tlaky v ľahu, stroj na chrbát zhora, kladkový posilňovač atď. Svoje uplatnenie majú aj rôzne stroje určené na precvičovanie ženských problémových partií. 

Bowling
si našiel svojich klientov medzi dospelými ako aj deťmi. Výborný relax a príjemne strávený čas v kruhu známych a priateľov. K dispozícii sú dve dráhy a túto službu odporúčame vopred si objednať. 

Squash

Pre milovníkov aktívneho odpočinku je možnosť využiť jeden sqashový kurt. Na recepcii je možnosť zapožičať rakety aj loptičky ako pre začiatočníkov, tak pre dospelých.
 
Exteriér
V exteriéri Relax centra je možné športovať na 6 vonkajších ihriskách, trávnatej ploche rozmeru futbalového ihriska, in-line dráhe so špeciálnym gumo-asfaltovým povrchom a umelým osvetlením. In-line dráha s dĺžkou 3 x 1800 m neslúži len pre korčuliarov, či na preháňanie sa na cestných kolobežkách alebo kolieskových lyžiach. V zime je zasnežovaná a poskytuje tak jedinečnú možnosť pre tréningové, ale aj relaxačné bežecké lyžovanie. Dráha vedená lesným terénom je usporiadaná do alternatívnych okruhov podľa obtiažnosti. Trať je v zákrutách klopená, osvetlená a má tri miesta nástupu a výstupu z dráhy.
 

 Otváracie hodiny  

 Wellness

 Cenník služieb
   
 Pondelok  14,00  20,00    Bowling  1 hodina  14 €
 Utorok  14,00  20,00    Squash  1 hodina  7 €
 Streda  14,00  20,00    Wellness  1 hodina  12 €
 Štvrtok  14,00  20,00      2 hodiny  18 €
 Piatok  14,00  20,00        
 Sobota  14,00  20,00        
 Nedeľa  14,00  20,00        
         Fitness
 vstup  3 €
         Telocvičňa  1 hodina  25 €
         Bedminton
 1 hodina  10 €
             
         Stolný tenis  stôl/hodina  5 €
         Zapožičiavanie  rakiet  3 €
         Zapožičiavanie  uterákov  2 €
         Zapožičanie osušky  županu  2 €

Obyvatelia Kremnice majú 50 % zľavu z cien služieb
Deti do 15 rokov a ZŤP majú 50 % zľavu z ceny vstupného do wellness.
Zľavy nie je možné kombinovať.

Požičovňa ferratových setov otvorená pondelok-piatok od 10,00 hod., sobota-nedeľa od 9,00 hod.

Výstroj na via ferraty si môžete požičať v Relax centre na Skalke, t.č. 0917 815 259


Cena požičanie je 10 €/4 hodiny alebo 15 € / celý deň. Pri požičaní je potrebné zložiť kauciu vo výške 50 €, ktorá bude vrátená po vrátení nepoškodeného setu.

Nezabudnite sa poistiť pre prípad zásahu HZS
Uložte si tiesňovú linku HZS 18 300.

Deti od 10 rokov môžu absolvovať via ferratové cesty v sprievode dospelej osoby. Návštevu mladších detí Horská služba neodporúča.

všetky informácie na https://www.viaferrataskalka.sk/

 

Kontakty Relax centrum:

skalka@kremnica.sk 

 045/ 228 97 48, 0917 815 259