Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Skalka - Tunel a späť

V prípade, že ste na Skalke a hľadáte hodinovú prechádzku, odporúčame výlet na Gergelyho tunel a späť.

Tunel dala pravdepodobne preraziť Thurzovsko-Fuggerovská spoločnosť v 14. storočí na prepravu medi a striebra z hút v Tajove a Banskej Bystrici do Kremnice. Zaujímavosťou je že bol využívaný aj pútnikmi pri pútiach na Staré Hory. Prechádzali ním aj budúci rakúsko-uhorskí cisári Jozef II. s bratgom Leopoldom pri ich návšteve Kremnice v roku 1764. V októbri roku 1944 cez tunel ustupovali pred Nemeckou armádou do Banskej Bystrice povstalecké vojská a obyvatelia mesta Kremnica.

Ku Gergelyho tunelu sa dostanete nenáročnou a krátkou turistickou vychádzkou. Zo Skalky sa vydajte smerom k vysielaču a odbočte doľava smerom k zjazdovke Pekná vyhliadka. Na vrcholovom bode zjazdovky sa môžete pokochať výhľadmi smerom na Banskú Bystricu. K tunelu vás zavedie červená značka. Zísť dolu môžete buď obchvatom zjazdovky, čo je širšia a pohodlnejšia cesta po zvažnici a na križovatke ciest odbočíte doprava, táto cesta vás zavedie priamo k tunelu, ten hľadajte po pravej strane. V prípade, že sa rozhodnete zvoliť trasu po hrebeni (na vrchole zjazdovky trasa viac vpravo), dostanete sa ňou priamo nad tunel. Späť na Skalku sa dostanete za polhodinku, smerovník pred Tunelom vás zrozumiteľne nasmeruje, kam potrebujete.