Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Kremnický domáci pivovar

AKO TO CELÉ ZAČALO

Celé to začalo domácim varením piva. Keď som si ho začal doma variť, manželka mi prišla na to, koľko stáli suroviny poslané kuriérom z USA. A keďže som variť chcel a u nás sa v tom čase nič nedalo kúpiť, založil som si vlastný e-shop svojepivo.sk . Obchod sa utešene rozrastal a ja, aby som ušetril čas, som začal variť pivo v tomto obchode. Až raz za mnou prišiel kamarát. „Ukáž mi, ako ty vlastne to pivo varíš“. Tak som ho pozval na varenie piva. Lenže potom prišiel ďalší. A tak vznikli kurzy varenia piva, ktoré sa u nás v priestoroch firmy robia stále. Sú to kurzy o tom, ako sa dá variť pivo v často nedostatočných podmienkach a prípadne s použitím polotovarov.

Ale ako som sa sám viac a viac učil, pochopil som, že ak chcem aby bolo moje pivo ozaj dobré, nemôžem pri ňom robiť žiadne kompromisy. S kvalitou surovín, vybavením a ani s priestormi. A preto som sa rozhodol na našej chalupe v Kremnici urobiť ozaj profesionálny mikro-pivovar. Zobral som najlepšie technológie aké sa v Európe dajú získať, upravil priestory na mieru a potreby pivovaru a objednal najlepšie suroviny.

A tak Vás už od roku 2020 môžem pozvať do domáceho kremnického mikro-pivovaru , aby ste si aj vy vyskúšali ako sa varí pivo bez kompromisov a prečo mal pravdu môj priateľ keď mi povedal – každá práca je pekná, keď má človek správne nástroje.

Tomáš Harman

sládek

www.kremnickypivovar.sk

+421 903 735 993

info@svojepivo.sk