Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Gulditrail - Flow trail Skalka pri Kremnici

V rekreačnom stredisku Skalka pri Kremnici bol 30.6.2019 otvorený nový cyklo-areál s názvom Gulditrail.

Jeho dráhy, z ktorých najdlhší okruh má 1 300 metrov, sú pritom vhodné aj pre začiatočníkov a sú situované výlučne v lese.

Novinku navrhol a zrealizoval Roman Kaločay z BikeIng, ktorý sa tvorbe rôznych typov cyklistických dráh a parkov venuje už niekoľko rokov.

Ide o takzvaný flow trail, názov je odvodený z výrazu plynulosť. Trať je plná prvkov, ktoré na seba nadväzujú a jazdcom to dáva možnosti, ako ju prejsť rýchlo, no zároveň i technicky.

Zjazdová časť má približne 650 metrov a celý veľký okruh aj s výšľapom asi 1300 metrov. Časť trasy možno tiež absolvovať ako samostatný 300-metrový okruh.

Súčasná podoba areálu je len prvý krok.  Časom vznikne na Skalke väčšie cyklo-trailové centrum.

Vznik cyklo-trailu finančne podporil Penzión Guldiner.