Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Beh do vrchu Kalvária

Historická, zrekonštruovaná kremnická kalvária tak poskytuje okrem nádherného výhľadu aj atraktívne športové podujatie. Združenie Kalvária v Kremnici založilo tradíciu každoročného konania športových pretekov po trase obnoveného chodníka „Serpentínnej cesty" na Kalvárii v Kremnici.

História pretekov sa začala písať v roku 2000, ich nultým ročníkom. Prvé ročníky sa konali na trati 1.140 m dlhej s prevýšením 165 m, od piateho ročníka sa trať na žiadosť pretekárov predĺžila na 1.720 m s prevýšením 185 m. Od r. 2003 sa deň po hlavných pretekoch koná aj Malý beh Kalvária pre deti materských škôl v Kremnici. Na trati 100 m dlhej s individuálnym meraním času, súťažia osobitne chlapci a dievčatá.

Preteky sa konajú každoročne v septembri a víťaz v najpočetnejšie obsadenej kategórii získa Putovný pohár mesta Kremnica.