Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Kultúrne centrum Akropola

Kultúrne centrum Akropola vzniklo v priestore bývalého Kina Partizán, ktoré bolo vybudované v 50. rokoch 20. storočia.

Od roku 2007 budovu prevádzkuje Občianske združenie 1115, ktoré ju prispôsobilo (a ďalej pripôsobuje) a využíva ako multifunkčný kultúrny priestor. Kvôli podobe s antickým Partenónom dostal priestor názov Akropola. Okrem premietania filmov a činnosti filmového klubu Partizán sa tu organizujú kultúrno spoločenské podujatia, divadeľné predstavenia, koncerty a zábavy. 

Kino má od roku 2016 tri premietacie priestory. K hlavnej sále a vestibulu pribudol ďalší, ktorému zatiaľ pracovne hovoria Garsónka. Miestnosť na poschodí s dvanástimi sedadlami slúži najmä pre artové produkcie určené primárne členom filmového klubu Partizán, a to predovšetkým počas zimnej vykurovacej sezóny. Menší priestor bol pôvodne kanceláriou vedúceho kina, neskôr slúžil ako sklad techniky. 

Počas letných mesiacov organizuje KC Akropola v priľahlom parku aj letné kino a open air podujatia.

KC Akropola poskytuje počas podujatí aj služby film baru.

Program KC Akropola sa aktulaizuje každý mesiac

Adresa:

Akropola - priestor pre kultúru
Akropola, P. Križku 393/10
967 01 Kremnica

0908 038 415

akropola@akropolakremnica.sk 

Aktuálny program:

Akropola jun