Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Via ferratový svet

V roku 2020 sme vybudovali nový VIA FERRATOVÝ SVET so zaistenými lezeckými cestami s obtiažnosťou B, D, E a najťažšou via ferratovou cestou na Slovensku s názvom F-ÚHA s obtiažnosťou F.

Via ferratový svet otvárame pre vás už 1. mája 2024.


Kvôli vašej bezpečnosti je ferratový set povinnou výbavou, bez ktorej je vstup na ferraty zakázaný. Ak ferratový set nevlastníte môžete si ho rezervovať a požičať v Relax centre na Skalke
+421 917 815 259. Pri zapožičaní setu v Relax centre vám bude poskytnutá zľava 50% na všetky služby Relax centra.

Relax centrum bude počas mája 2024 otvorený nasledovne:
Piatok, Sobota, Nedeľa v čase od 10-00 do 20.00 hod..
Welnes bude otvorený od 14.00 do 20.00 hod., posledný vstup bude o 18.30 hod.
Počas sviatku 1.5. a 8.5.2024 bude otvorené.
Ostatné dni bude zatvorené.

Via Ferrata komín ostáva zatiaľ zatvorená. Predpokladaný termín otvorenia 1. júna 2024.
Tešíme sa na vás.

 

 

Jednotlivé lezecké cesty sú prepojené aj rôznymi technickými prvkami ako vtáčie hniezda, kyvadlo, kladina, lanové mosty. Nezabudli sme ani na najmenších návštevníkov, ktorí so svojimi rodičmi prichádzajú na Skalku a pri vstupe do Via ferratového sveta sa môžu vyzabávať  v DETSKOM RAJI.

Via ferratový svet tvoria:

CVIČNÁ via ferrata - obtiažnosť "B" , dĺžka 15 m. Je určená na nácvik a zaobchádzanie s via ferratovým výstrojom. Končí pri ikonickom strome, ktorý sa nevzdal ani v ťažkých podmienkach na Skalke.

Via ferrata TRAVERZ - obtiažnosť "B" , dĺžka 100 m. Je to hlavná jednosmerná via ferrata, ktorá traverzuje skalný masív medzi zjazdovkami. Je poprepájaná viacerými zážitkovými prvkami ako sú vtáčie hniezda, kladina, kyvadlo, mosty a rebrík DNA. Návštevník môže traverz opustiť na viacerých únikových miestach.

HREBEŇOVÁ via ferrata - obtiažnosť "B", dĺžka 30 m. vedie výrazným hrebeňom a v jej strede sa križuje s Via ferratou TRAVERZ.

VIA COMMO - obtiažnosť "C" , dĺžka 110 m. Via ferrata traverzuje pás skál v ľavej časti vedie dreveným mostom popri javore v záreze skál, ďalej cez vrcholovú skalnú stienku a vystupuje na skalnej veži pri lanovom moste s dĺžkou 32 m a maximálnou výškou 35 m, ktorý končí na skalnom masíve VÝHLIADKOVOU LÁVKOU s preskleným zakončením, z ktorej sú nádherné pohľady na Skalku, Krížnu a Turiec.

Via ferrata F-ÚHA - obtiažnosť "F", dĺžka 45 m, previs 11 m. Najťažšia ferratová cesta na Slovensku, ktorú odporúčame iba skúseným lezcom. Pozor je extrémne náročná! V pravom slova zmysle je to horolezecká cesta obtiažnosti 7+ UIAA istená via ferratovým lanom. Je určená pre lezcov, ktorí povinne zvládajú uvedený stupeň obtiažnosti.

Súčasťou Via ferratového sveta je aj via ferrata MALÁ VÝZVA E-JHA - obtiažnosť "E" , dĺžka 16 m, previs 3 m.

 

Kvôli vašej bezpečnosti je VIA FERRATOVÝ SET POVINNOU VÝBAVOU, bez ktorej je vstup na ferraty zakázaný.

Výstroj na via ferraty si môžete rezervovať a požičať v Relax centre na Skalke, na +421 917 815 259. Objednávky formou SMS NIE JE MOŽNÉ AKCEPTOVAŤ!!!
Cena požičanie je 10 € / 4 hodiny, alebo 20 € / celý deň. Pri požičaní je potrebné zložiť kauciu vo výške 50 €, ktorá bude vrátená po vrátení nepoškodeného setu.

Nezabudnite sa poistiť pre prípad zásahu HZS.

Uložte si tiesňovú linku HZS 18 300.

Deti od 10 rokov môžu absolvovať via ferratové cesty iba v sprievode dospelej osoby. Návštevu mladších detí Horská služba neodporúča.

Projekt Via ferratový svet organizačne zabezpečilo mesto Kremnica s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko a Nadácie EPH.