Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Chalúpka pod Lipkami

Luxusná, ale zároveň veľmi útulná, romantická chalúpka sa nachádza na okraji obce Kremnické Bane, len 500 m od drevenice Modrá chalúpka, pod lesom a je obklopená množstvom zelene.

Má výbornú centrálnu polohu len 5 km od lyžiarskeho strediska Krahule , 8 km od lyžiarskeho a športovo-rekreačného centra Skalka a len 3 km od historického centra Kremnice. Preto je ideálna pre všetkých milovníkov zimnej a letnej turistiky, cykloturistiky ako aj pre tých, ktorých hlavným cieľom dovolenky je najmä oddych a leňošenie. Asi 100 m od chalupy sa nachádza salaš „U Holečkov" ktorého návštevu obľubujú najmä deti kvôli ovečkám, ale prídu si tu na svoje aj milovníci špecialít salaša - syra a žinčice.

POPIS UBYTOVANIA
Chalupa má dve využiteľné podlažia + pivnicu a je zariadená v originálnom vidieckom štýle.
Na prízemí sa nadchádza kompletne zariadená kuchyňa s jedálňou a otvorená obývačka, ktorá slúži zároveň ako spoločenská miestnosť. V obývačke sú dva rozkladacie gauče s 4 príležitostnými lôžkami . Na prízemí tiež nájdete kúpeľňu s WC a vaňou a saunu. Sauna je pre hostí na vyžiadanie a za poplatok (dopláca sa elektrická energia).

Z prízemia vedú strmé točité schody na 1 poschodie, kde sa nachádzajú štyri romantické izbičky.
„Spáleň prefíkanej líšky" - nachádza sa v nej manželská posteľ s rozkladacím gaučom (príležitostné dve lôžka), vedie z nej balkón = spolu 2 pevné lôžka + 2 prístelky a je prepojená s malou izbičkou " Jazvečia nora", kde je manželská posteľ = 2 pevné lôžka
„Spáleň u troch vrabcov" - nachádzajú sa v nej tri jednolôžkové postele, balkón a knižnica. = 3 pevné lôžka
„Spáleň múdrej sovy" - nachádza sa v nej manželská posteľ, rozkladací gauč (pre 2 osoby), bez balkóna. = 2 pevné lôžka + 2 prístelky.
Na 1. poschodí sa nachádza kúpeľna s WC a sprchovým kútom. Chalúpka má pivnicu, do ktorej vedú strmé točité schody. Je v nej spoločenská Párty miestnosť (výnimočne s povolením majiteľov pre fajčiarov). Vedú z nej malé schodíky do záhrady k ohnisku.

Celkový počet lôžok: 9 pevných lôžok + 4 prísteliek

Zloženie izieb: 3 x 2 lôžková izba s prístelkami, 1 x 3 lôžková izba, 4 x príležitostné lôžka v obývacej časti.

Vybavenie: posteľná bielizeň a uteráky, HIFI veža, spoločenské a športové hry (karty, bedminton), kompletne vybavená kuchyňa (mikrovlnná rúra, chladnička, 2 x kúpeľna, sporák s rúrou na pečenie, kychynský riad, rýchlovarná kanvica, toastovač). V záhrade je k dispozícii záhradný nábytok. Pes možný za poplatok.

Parkovanie: priamo pri objekte (1), vedľa objektu - 2 m (3 autá)


Chalúpka pod Lipkami
Kremnické Bane č. 118
967 01 KREMNICA

Rezervácie:
Slovak Folk Travel
Štefánikovo námestie 33/40
96701 Kremnica

Tel.: +421 (0)905 153 692
e-mail: info@slovakfolktravel.sk

http://slovakfolktravel.wix.com/chalupkapodlipkami