Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Múzeá otvorené od utorka do nedele

30.04.2024 15:40:20 | 
Múzeá otvorené od utorka do nedele

Od 1. júla do 31. augusta sú všetky expozície NBS – Múzea mincí a medailí v Kremnici otvorené od utorka do nedele od 9:00 do 17:00 hod.

Otvorené aj počas sviatkov 5. júla a 29. augusta 2024.

Komentované prehliadky na mestskom hrade začínajú o: 10:00 / 11:00 / 13:00 / 14:00 / 15:00 h. Individuálne prehliadky je možné absolvovať priebežne.

Expozícia Líce a rub peňazí – komentovaná prehliadka o 11:00 a 14:00 h so zameraním na jednu z tém:

  • Cesta za zlatom – komentovaná prehliadka banskej expozície s modelovými štôlňami a expozície kryptoaktív.
  • Tajomstvá mincí a medailí – komentovaná prehliadka expozície numizmatiky a medailérstva.
  • Zlaté časy Kremnice – komentovaná prehliadka expozície histórie mesta, baníctva a numizmatiky.
  • Premeny mincí – od mince k blockchainu – komentovaná prehliadka expozície numizmatiky a kryptoaktív

Po ukončení tematicky zameranej komentovanej prehliadky má návštevník možnosť absolvovať individuálnu prehliadku ostatných expozícií.