Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Bežecké lyžovanie

Takmer stovka kilometrov upravovaných bežecký tratí, to si už zaslúži prívlastok pre Skalku - RAJ BEŽKÁROV.

Skalka je srdcom Kremnických vrchov, je križovatkou bežeckých tratí z každej svetovej strany.

Na Skalke nájdete dva druhy bežeckých tratí. Trate pre výkonnostné športové bežecké lyžovanie tzv. štandardné, na ktorých sú organizované vrcholné športové podujatia v bežeckom lyžovaní, vrátane FIS kategórie. Trate v dĺžke 2-15 km sa nachádzajú v blízkom okolí Skalky. Mimo plánovaných pretekov sú prístupné aj rekreačným lyžiarom.

Trate rekreačné tzv. turistické sú určené všetkým nadšencom a milovníkom bežeckého lyžovania. Na týchto tratiach TJ Biela stopa Kremnica organizuje aj tradičný diaľkový beh na lyžiach Biela stopa.

Východiskom bežeckých tratí na Skalke je Štadión Rudolfa Čillíka, ktorý sa nachádza priamo pod televíznym vysielačom Suchá hora.

Zo strany Kremnice je prístupná cestou č. 578, ktorá na Skalke končí parkoviskom. Z banskobystrickej strany je najobľúbenejším východiskom horská obec Kordíky, ratrakom upravovaná trať vedie aj z Králik priamo na hlavný hrebeň Kremnických vrchov. Bežkami je Skalka prístupná aj z obce Krahule od lyžiarskych vlekov cez tzv. Predné pláne a Zadné diely. Táto trasa je naširoko upravená a okrem bežkárov ju využívajú aj sánkari a peší na zimnú i letnú turistiku. Smerom na južný okruh sa zastavte v pohostinnej tradičnej turistickej chate Hostinec s bufetom, ktorú vlastní Klub slovenských turistov. Južný okruh ma viacero variant, jedno z alternatív je aj návrat do Kremnice po modrej značke. Bežecká trasa smerom na sever kopíruje historickú tzv. Zlatú cestu po sedlo Tunel, pokračuje k rázcestiu Václavák, kde je možné zvoliť viaceré varianty trasy - od 7 - 25 km.

Bežecké trate na Skalke upravuje firma Cyklosante, s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, OOCR Stredné Slovensko a Mesta Kremnica.