Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Bezroukov memoriál, Slovenský pohár, Majstrovstvá Slovenska

Medzinárodné preteky FIS v behu na lyžiach dospelých a juniorov sú najstaršie bežeckolyžiarske slovenské preteky. Vznikli v roku 1946 na počesť zvolenského lyžiara a horolezca českého pôvodu Jana Bezrouka, účastníka SNP, ktorého zavraždili nemeckí fašisti. Konajú sa na Skalke, kde trať kopíruje časť južného okruhu Bielej stopy. Tu si môžu pretekári vybehať tzv. FIS-body pre účasť vo Svetovom pohári.

Každú zimu sa na Skalke súťaží o body v Slovenskom pohári i medaily na Majstrovstvách Slovenska, a to vo všetkých kategóriách od žiakov po veteránov. Niektoré z pretekov majú aj punc nominačných súbojov pre účasť na medzinárodných podujatiach ako sú Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov, SZU - Svetová zimná univerziáda, EYOF - Európsky zimný olympijský festival mládeže. Zúčastňujú sa ich i pretekári, schopní zasiahnuť do svetovej špičky, napr. Martin Bajčičák, Ivan Bátory a Alena Procházková.
Veľká cena mesta Kremnica v behu na lyžiach
Tradícia organizovania Veľkej ceny mesta Kremnica v behu na lyžiach vznikla v 70. rokoch minulého storočia. O putovnú trofej bojujú v hlavnej kategórii muži; spočiatku to bol beh na 15 km. V posledných rokoch sa Veľká cena Kremnice konala na Skalke s prestávkami, nie každoročne, klasickú pätnástku nahradzovali aj iné disciplíny.