Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Šumenie / vernisáž

Čo: Šumenie / vernisáž
Kedy: 22. september 2023, 16:00
Kde: Galéria NBS - Múzea mincí a medailí
Kolektívna výstava absolventov Školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici (1992–1996) prezentuje desať autorov, ktorých spájajú spoločné roky štúdia v tomto malebnom historickom meste. Príležitosť predstaviť svoju aktuálnu tvorbu prijali nielen výtvarníci, architekti, dizajnéri, ale aj zruční tvorcovia v oblasti alternatívnych druhov umenia. Každý z nich vo svojej tvorbe vychádza zo zručností, ktoré do nich vpísalo štvorročné štúdium na umeleckej škole.