Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Múzeá a expozície

NBS - Múzeum mincí a medailí 

Múzeum patrí medzi najstaršie múzeá na Slovensku. Založené bolo archivárom Pavlom Križkom v roku 1890 ako vlastivedné múzeum.

Expozícia Mincovne 

Kremnická mincovňa (dnes Mincovňa Kremnica, š.p.) už takmer sedem storočí nepretržite vyrába minciarske produkty, ktoré patria medzi svetovú špičku.

Banské múzeum v Štôlni Andrej 

Múzeum bolo otvorené v roku 2008 z úcty k baníckej histórií mesta Kremnica a nachádza sa v bývalej prieskumnej štôlni Andrej z roku 1982.

Slovenský olympijský výbor - Slovenské olympijské a športové múzeum 

V roku 2003 v spolupráci mesta Kremnica so slovenským združením telesnej kultúry bola sprístupnená expozícia dejín lyžovania na Slovensku.

Múzeum gýča a Ulička slávnych nosov

Múzeum gýča je držiteľom slovenského rekordu v počte gýčov na jednom mieste.

Expozícia jedinečností Kremnice 

Expozícia vás prevedie históriou Kremnice udalosťami, osobnosťami a vecami, ktoré robia Kremnicu jedinečnou a odlišujú ju od iných historických miest Slovenska, ale aj Európy.