Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Modrá chalúpka

Drevenica sa nachádza v Kremnických vrchoch, priamo v srdci Slovenska a zároveň v pešej vzdialenosti od geografického stredu Európy.

Má výbornú centrálnu polohu - len 5 km od lyžiarskeho strediska Krahule, 8 km od lyžiarskeho a športovo-rekreačného centra Skalka a len 3 km od historického centra Kremnice. Preto je ideálna pre všetkých milovníkov zimnej a letnej turistiky, cykloturistiky ako aj pre tých, ktorých hlavným cieľom dovolenky je najmä oddych!

Typický banícky dom z nemeckej oblasti kremnicka (Hauerlandu) tzv. „Kremnický dom". Je charakteristický tým, že je drevený so šindľovou strechou, poschodový s vonkajšou pavlačou(balkónom) pozdčºž domu a je dvojpodlažný . Strecha objektu je valbová s drevenou šindlovou krytinou. Predpokladaný vznik domu je okolo roku 1740. V r.1832 bola prvá rekonštrukcia a v roku 2002 druhá rekonštrukcia do súčasného stavu. Pôvodná prezývka objektu bola „zum Hirtenhiba"(pastiersky vŕšok), no súčasný majiteľ ho premenoval na „Blau Haus" (podľa modrého vzhľadu, ktorým je unikátny). Predpokladá sa, že pôvodnými vlastníkmi drevenice boli nemeckí prisťahovalci - baníci a remeselníci. Posledný evidovaný majiteľ - Anton Weiss bol remeselníkom (krajčírom a obuvníkom). Objekt je evidovaný v zozname kultúrnych pamiatok Slovenska .

POPIS UBYTOVANIA:
Chalupa má v súčasnosti tri využiteľné podlažia a je zariadená v tradičnom štýle.
Na prízemí sa nadchádza kompletne zariadená kuchyňa s jedálenskou časťou, s tradičnou pecou /momentálne nefukčná/ aj s „prípeckom" , unikátna kúpeľňa s drevenou „kaďou" a malá spálňa.
Prvé poschodie tvorí otvorený priestor plniaci funkciu obývačky a spoločenskej miestnosti. Z obývacej miestnosti je vstup do ďalších dvoch spální - „Baníckej izby"( 4 lôžková) a „Spálne tety Amálky"(2 lôžková).
Druhé poschodie - podkrovie je tiež čiastočne otvorené a spolu s obývacou miestnosťou tvorí jeden celok. Z obývacej miestnosti sem vedú strmé mlynárske drevené schody. V otvorenej časti sa nachádza sedenie. Na tomto poschodí je aj vstup do ďalšej spálne - „Izby na nebesiach", ktorú si obľúbia najmä deti.
Súčasťou drevenice je aj veľký prístrešok - šopa, ktorý má kapacitu cca. 20 miest. Je vhodný na firemné a rodinné oslavy a akcie.

CELKOVÝ POČET LOŽOK: 12 + 2 prístelky

ZLOŽENIE IZIEB: 2 x 2 lôžková izba (oddelené postele), 2 x 4 lôžková izba (manželské postele, oddelené postele), 2 x príležitostné lôžka v obývacej časti.

VYBAVENIE: posteľná bielizeň a uteráky, TV, DVD (rozprávky a filmy k dispozício), rádio, spoločenské hry, kompletne vybavená kuchyňa (mikrovlnná rúra, elektrická rúra na pečenie, chladnička, pec, sporák, kychynský riad, rýchlovarná kanvica), lehátka, slnečník, záhradný nábytok, záhradný gril, kotlík na guláš; kúpeľňa (1 x WC, drevená kaďa- sprchovací kút, 1 x umývadlo), detská postieľka a stolička.

PARKOVANIE: priamo pri objekte (3 - 4 autá)

Modrá chalúpka
Kremnické Bane č. 27

967 01 KREMNICA

Rezervácie:

Slovak Folk Travel
Štefánikovo námestie 33/40
96701 Kremnica

Tel.: +421 (0)905 153 692
e-mail: info@slovakfolktravel.sk

www.modrachalupka.sk