Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Workshop a výstavka k Veľkej noci v knižnici Jána Kollára Kremnica

11.03.2024 11:12:10 | 
Workshop a výstavka k Veľkej noci v knižnici Jána Kollára Kremnica

Srdečne Vás pozývame na remeselný workshop s Antonom Stašovom z Brehov - pletenie korbáčov pre malých aj veľkých šibačov.

15.3.2024    13.00 - 15.00 hod.

https://www.visitkremnica.com/korbac---symbol-velkej-noci---workshop/events

workshop

Veľká noc v knižnici – výstavka veľkonočných korbáčov a rôznych druhov kraslíc od regionálnych tvorov – v čase otváracích hodín čitárne

15.03. - 28.3.2024

https://www.visitkremnica.com/velka-noc-v-kniznici---vystavka/events

vystava

https://www.kjkk.sk/pripravujeme.html