Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Podujatia v Kremnici

V hospodársky prosperujúcej Kremnici pulzoval už v minulosti čulý kultúrny život posilňovaný príchodom vzdelaných a po Európe rozhľadených ľudí, ktorí v bohatom meste našli vhodné podmienky pre tvorbu.

V Kremnici sa aj v súčasnosti konajú každoročne desiatky kultúrnych, spoločenských a športových podujatí. Môžno predpokladať, že Kremnica patrí medzi slovenské mestá s najväčším počtom podujatí na počet obyvateľov. Počas letných víkendov si môžu obyvatelia a návštevníci Kremnice vybrať zo širokožánrovej ponuky hudobných podujatí, divadelných predstavení a podujatí pre všetky vekové kategórie.

Športovci si v Kremnici rozhodne prídu na svoje a milovníci behu, cyklošportov, bežeckého lyžovania, ale aj adrenalínových športov si určite nájdu to svoje preferované podujatia. Zime kraľujú tradičné akcie, ktoré do Kremnice lákajú tisícky divákov a fanúšikov.

Stačí sledovať našu stránku a neujde vám žiadne podujatie, ktoré sa v Kremnici bude konať.