Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Október v kine Akropola

01.10.2015 09:58:33 | 
Október v kine Akropola

sobota 24. október, 19.00 h ANTON SRHOLEC Dokumentárny film o životnej ceste Antona Srholca, človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zá- sady – milovať ľudí a Boha, napriek životným okolnostiam a bojovať za lepší svet uprostred pokazeného sveta. „Na našom živote je dôležité nie to, čo sme dosiahli, ale tá cesta, po ktorej sme išli.“ V júni tohto roka Srholec oslávil 85 rokov. Autorka Alena Čermáková Antona Srholca veľmi dobre pozná a práve ich blízky vzťah umožňuje divákom nazrieť do ich spoločných dôverných rozhovorov. Dokument sa natáčal 6 rokov. Dokumentárny film, SR, 2015, MP12+, 96 min.

streda 28. október, 19.00 h MLADOSŤ Film nás zavedie do prostredia luxusného alpského kúpeľného hotela. Fred a Mick, dvaja starí priatelia, sú tu na dovolenke. Fred, skladateľ a dirigent, je na dôchodku. Mick, filmový režisér, ešte stále pracuje. So zvedavosťou a nehou sa pozerajú na zmätené životy svojich detí, nadšených mladých spisovateľov a iných hotelových hostí. Dráma, Taliansko / Francúzsko / Švajčiarsko / Veľká Británia, 2015, 15+, titulky CZ, 118 min. 

piatok 30. október, 21.00 BAD KARMA BOY + PURIST Majú za sebou vydarené albumy, spoločné jarné turné a úspešné festivalové leto. Elektropopoví Purist a pesničkoví Bad Karma Boy. Pripravte sa na multižánrový večer elektroniky, inteligentného popu ale aj melanchólie a ojedinelej psychedélie. Vstup: predpredaj 4 €, na mieste 5 €