Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Noc múzeí - Tajomstvá pokladov

Čo: Noc múzeí - Tajomstvá pokladov

Kedy: 18. máj 2024, 18:00

Kde: NBS - Múzeum mincí a medailí / Expozícia Líce a rub peňazí

18.00 - Otvorenie Noci múzeí

18.30 - Interaktívne rozprávkové predstavenie s pesničkami Dračí príbeh

19.00 - Komentovaná prehliadka výstavy pokladu mincí z Pinkových Kračian s numizmatikom Marekom Budajom

20.30 - Poklady svetovej pop music. Coververzie svetových hitov od kapely Sona Kmet &  band

21.00 - Komentovaná prehliadka výstavy pokladu mincí z Pinkových Kračian s numizmatikom Marekom Budajom

 

Počas celého večera budú vo všetkých expozíciách pre deti pripravené hry. V expozícii Líce a rub peňazí bude poklad ukrytý v baníckej časti. Ďalší budú musieť deti objaviť v Meštianskom dome a jedna úloha ich bude čakať aj v galérii. Na stanovisku 5peňazí na 2. poschodí v hlavnej budove múzea zistia, kam si odkladajú svoje poklady permoníci z Kremnice. Lektori finančného vzdelávania „5peňazí“ Národnej banky Slovenska návštevníkom prezradia, kde máme uložené najväčšie hodnoty a ktoré poklady niekedy prehliadame…