Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Jarné prázdniny v Múzeu mincí a medailí

11.02.2020 14:50:45 | 
Jarné prázdniny v Múzeu mincí a medailí

V dňoch 15. 2. – 7. 3. 2020 pozývajú na sériu tvorivých aktivít, ktoré počas troch prázdninových týždňov oživia prehliadku múzea.

Pre návštevníkov expozície Líce a rub peňazí je pripravený hravý matematický rébus, pri ktorom budú nielen rátať, ale aj bádať a objavovať. Okrem rébusu môžu návštevníci objaviť aj čaro kaligrafie. Zoznámia sa s ukážkami dobového písma, so spôsobom úpravy historických listín a dokonca si sami môžu vyskúšať dávnu techniku písania. Zároveň na nich čaká príležitosť využiť kreativitu pri vlastnom návrhu mince a šikovnosť a silu pri razbe mincí stredovekým spôsobom. Budú mať aj možnosť zmerať si svoju telesnú výšku v centomiere na zariadení zvanom centometer.

Na Mestskom hrade si zasa najmä detskí návštevníci môžu vytvoriť odznak s motívom podľa svojej fantázie, alebo sa zapojiť do tvorivej dielničky a využiť svoju tvorivosť pri hre s farbami pri veselých omaľovánkach, vystrihovačkách a záložkách do kníh.

TVORIVÉ AKTIVITY V EXPOZÍCIÁCH MÚZEA:
EXPOZÍCIA LÍCE A RUB PEŇAZÍ → V múzeu mincí hravo s číslami – matematický rébus, rátaj, bádaj, objavu → Čaro kaligrafie – ukážky spôsobu dobového písma, techniky písania, spôsob úpravy listín → Navrhni si vlastnú mincu → Zmeraj sa v múzeu mincí v „centoch“ – meranie telesnej výšky na zariadení zvanom centometer → Razba mincí stredovekým spôsobom
MESTSKÝ HRAD → Vyrob si vlastný odznak → Tvorivé dielničky – záložky do kníh, omaľovanky, vystrihovačky

viac info nájdete na www.muzeumkremnica.sk


Novinky

Služby v Kremnici 07.08.2020 09:04:55

POZOR!!! Mestský hrad bude 19.8.2020 zatvorený

Služby v Kremnici 01.07.2020 09:47:21

Skalka Relax centrum opäť ponúka všetky služby