Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Preskočiť navigáciu

Exitescape - Tajomstvá Kremnice

Našli ste pri prechádzke mestom Kremnica v informačných skrinkách odkaz na webstránku www.exitescape.sk? Tak ak ste pripravení, môžete si zahrať prvú mestskú poznávaciu hru.
 
Cieľ hry: nájsť v centre mesta Kremnica 8 informačných skriniek zamknutých na zámok pri historických pamiatkach, v každej z nich vo výreze odšifrovať časť zaujímavosti o Kremnici. 
 
Príklad prvej zaujímavosti, ktorú odšifrovávali žiaci kremnických škôl bolo, že v dnešnej budove Mestského úradu, v bývalej Radnici, a predtým meštianskom dome bola kočiareň.
 
Akú zaujímavosť sa dozviete počas aktuálnej hry?
O živote v meste? O slávnej osobnosti? O zaujímavosti z histórie?
 
Viac informácií a princíp hry nájdete na tomto odkaze: