Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Cigánski diabli v Kremnici 2023

06.03.2023 11:01:42 | 
Cigánski diabli v Kremnici 2023

Čo: Cigánski diabli | koncert

Kedy: 3. máj 2023, 19:00

Kde: Akropola Kremnica

Temperament, vášeň a poriadna dávka energie - 15 rokov na scéne. Pripravte sa na veľkolepú hudobnú oslavu!
"Cigánski Diabli - 15 rokov na scéne" je názov programu a zároveň aj pokračovanie koncertov k výročiu orchestra. Orchester v ňom ponúkne to najlepšie zo svojej tvorby. Je to pestrý prierez repertoárom slovenského, cigánskeho a medzinárodného folklóru, doplnený virtuóznymi skladbami pre cimbal, husle, klarinet a piesňami v podaní Silvie Šarköziovej. 
 
„Kremnicu jednoducho nemôžeme vynechať. Milujeme toto krásne mesto a tešíme sa najmä na kremnické obecenstvo, ktoré je náročné, vnímavé a neskutočne temperamentné,"
hovorí cimbalista a umelecký vedúci Ernest Šarközi.
Ernest Šarközi - cimbal a umelecký vedúci
Stefan Banyak - husle/primáš
Silvia Šarköziová - violončelo/spev
Jozef Farkaš - viola
Róbert Fehér - kontrabas
Zoltán Grunza - klarinet
 
 
Vstupné: 15 €
 
 
Predaj vstupeniek v Kultúrnom a informačnom centre v Kremnici, tel. číslo 045/6742 856.
Online predaj vstupeniek na www.akropolakremnica.sk.