Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Ansámbel nepravidelného divadla: WELCOME TO STUPIDITY – sad street show

Čo: Ansámbel nepravidelného divadla: WELCOME TO STUPIDITY – sad street show

Kedy: 15. máj 2022, 16:00

Kde: Akropola Kremnica

Malé hlúposti s veľkým dosahom!
Nonverbálna hudobno-pohybová pouličná show nenapraviteľného Záchranca a obyčajného Smetiara, ktorí sa rozhodli zachrániť svet. Zábavné situácie plné situačných gagov vás prevedú dynamickým príbehom od bezhlavého ohúrenia novým vizionárom, cez nečakané ohrozenie až po vytriezvenie zo stádovitosti vďaka použitiu rozumu. Výskyt (ne)obyčajnej ľudskej hlúposti a jej iracionálnych prejavov môže mať tragické dôsledky. Nájde sa niekto, kto nás zachráni pred ďalším Záchrancom?
Libreto: Ján Fakla & Jana Mikitková
Hudba: Tomislav Koprivčević
Pohybová spolupráca: Michaela Motlochová
Scénografia, kostýmy a design promo: Dušan Krnáč
Réžia: Jana Mikitková
Účinkujú: Pavol Seriš (SK/CZ) & Tomislav Koprivčević (HR/SK)
Dĺžka: 45 min.
Predstavenie je určené pre všetky vekové kategórie, deti optimálne od 8 rokov.
Predstavenie sa uskutoční vonku! Pred Akropolou alebo v Zechenterovej záhrade. Všetko dáme včas vedieť.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.