Willkommen in Kremnica,

in der Stadt, die am meisten mit dem Beiwort „golden“ verbunden wird. Die in der Stadt geprägten Dukaten haben in der Vergangenheit Throne vieler Herrscher gestützt.

Stadtburg

Die Stadtburg besteht aus einem Komplex von Bauten aus dem 14. – 15. Jahrhundert, geschützt durch doppelte Festung, an die eines der am meisten erhaltenen städtischen Befestigungswerke anschließt.

Mehr info

Skalka Relaxzentrum

Die beliebteste Einrichtung ist die Wasserwelt, die eine Regeneration der Kräfte nach mehr oder weniger anstrengendem Sporttreiben ermöglicht.

Mehr info

Kremnitzer gags

ist eine internationale Show eines kultivierten Humors, unabhängiger Satire und lustiger Rezession mit einer Tradition seit 1981. Sie findet jedes Jahr am Ende des Monats August statt.

Mehr info

Unterkunft

Ein Tag reicht nicht aus, um sich mit allen Schönheiten der Stadt Kremnica vertraut zu machen… wählen Sie aus folgendem Angebot der Unterkünfte - Gastfreundschaft und Offenheit sind für uns selbstverständlich.

Mehr info

Preskočiť navigáciu

Hütte pod Lipkami

Luxusná, ale zároveň veľmi útulná, romantická chalúpka sa nachádza na okraji obce Kremnické Bane, len 500 m od drevenice Modrá chalúpka, pod lesom a je obklopená množstvom zelene.

Má výbornú centrálnu polohu len 5 km od lyžiarskeho strediska Krahule , 8 km od lyžiarskeho a športovo-rekreačného centra Skalka a len 3 km od historického centra Kremnice. Preto je ideálna pre všetkých milovníkov zimnej a letnej turistiky, cykloturistiky ako aj pre tých, ktorých hlavným cieľom dovolenky je najmä oddych a leňošenie. Asi 100 m od chalupy sa nachádza salaš „U Holečkov" ktorého návštevu obľubujú najmä deti kvôli ovečkám, ale prídu si tu na svoje aj milovníci špecialít salaša - syra a žinčice.

POPIS UBYTOVANIA
Chalupa má dve využiteľné podlažia + pivnicu a je zariadená v originálnom vidieckom štýle.
Na prízemí sa nadchádza kompletne zariadená kuchyňa s jedálňou a otvorená obývačka, ktorá slúži zároveň ako spoločenská miestnosť. V obývačke sú dva rozkladacie gauče s 4 príležitostnými lôžkami . Na prízemí tiež nájdete kúpeľňu s WC a vaňou a saunu. Sauna je pre hostí na vyžiadanie a za poplatok (dopláca sa elektrická energia).

Z prízemia vedú strmé točité schody na 1 poschodie, kde sa nachádzajú štyri romantické izbičky.
„Spáleň prefíkanej líšky" - nachádza sa v nej manželská posteľ s rozkladacím gaučom (príležitostné dve lôžka), vedie z nej balkón = spolu 2 pevné lôžka + 2 prístelky a je prepojená s malou izbičkou " Jazvečia nora", kde je manželská posteľ = 2 pevné lôžka
„Spáleň u troch vrabcov" - nachádzajú sa v nej tri jednolôžkové postele, balkón a knižnica. = 3 pevné lôžka
„Spáleň múdrej sovy" - nachádza sa v nej manželská posteľ, rozkladací gauč (pre 2 osoby), bez balkóna. = 2 pevné lôžka + 2 prístelky.
Na 1. poschodí sa nachádza kúpeľna s WC a sprchovým kútom. Chalúpka má pivnicu, do ktorej vedú strmé točité schody. Je v nej spoločenská Párty miestnosť (výnimočne s povolením majiteľov pre fajčiarov). Vedú z nej malé schodíky do záhrady k ohnisku.

Celkový počet lôžok: 9 pevných lôžok + 4 prísteliek

Zloženie izieb: 3 x 2 lôžková izba s prístelkami, 1 x 3 lôžková izba, 4 x príležitostné lôžka v obývacej časti.

Vybavenie: posteľná bielizeň a uteráky, HIFI veža, spoločenské a športové hry (karty, bedminton), kompletne vybavená kuchyňa (mikrovlnná rúra, chladnička, 2 x kúpeľna, sporák s rúrou na pečenie, kychynský riad, rýchlovarná kanvica, toastovač). V záhrade je k dispozícii záhradný nábytok. Pes možný za poplatok.

Parkovanie: priamo pri objekte (1), vedľa objektu - 2 m (3 autá)


Chalúpka pod Lipkami
Kremnické Bane č. 118
967 01 KREMNICA

Rezervácie:
Slovak Folk Travel
Štefánikovo námestie 33/40
96701 Kremnica

Tel.: +421 (0)905 153 692
e-mail: info@slovakfolktravel.sk

http://slovakfolktravel.wix.com/chalupkapodlipkami