Welcome to Kremnica

Kremnica is commonly attributed as golden. The coins minted in the past supported many rulers. The historical picture of Kremnica is made of the mosaic of stories hidden in every street and house...

Town Castle

It comprises of a complex of buildings from the 14th - 15th century and is protected by the double fortifications which are linked with one of the best preserved town walls in Slovakia.

Read more

Skalka relax centrum

Prepared to serve to professional and also recreational sportsmen all year round. The most popular and most visited part of the facility is wellness, which allows to regenerate your body after more or less intensive training.

Read more

Kremnica GAGS

The international show of polite humour, independent satire and cheerful recession of the old tradition (1981) takes place here every year in the end of August.

Read more

Preskočiť navigáciu

Privát p. VARHAŇOVSKÁ

ponúka útulné ubytovanie v romantickom domčeku v tichej časti mesta

V domčeku je jedna izba (3 + 1) riešená formou apartmánu s TV, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, malá kuchynka (chladnička, kávovar, rýchlovarná kanvica, jednoduché varenie ). Možnosť posedenia na terase. Parkovanie pri objekte.

V ponuke je tiež možnosť ubytovať sa v rodinnom dome so samostatným vchodom.
Na prízemí sa nachádza malá kuchynka vhodná k príprave jednoduchých jedál (chladnička, rýchlovarná kanvica, plynový sporák) a spoločenská miestnosť s televízorom + kúpeľňa s WC a vaňou.
Na prvom poschodí sa nachádza spálňa 3+1 a samostatné WC.
Na druhom poschodí je 1 spálňa pre 2 osoby. Možnosť ešte jedného lôžka v spoločenskej miestnosti. Ubytovanie je vhodné pre väčšiu rodinu alebo pre 2 partie s možnosťou spoločného posedenia pri krbe. Parkovanie pri objekte.

VARHAŇOVSKÁ Katarína
Veternícka 175 / 78
967 01 Kremnica
0904 479 312

www.katarina.bikepro.sk