Welcome to Kremnica

Kremnica is commonly attributed as golden. The coins minted in the past supported many rulers. The historical picture of Kremnica is made of the mosaic of stories hidden in every street and house...

Town Castle

It comprises of a complex of buildings from the 14th - 15th century and is protected by the double fortifications which are linked with one of the best preserved town walls in Slovakia.

Read more

Skalka relax centrum

Prepared to serve to professional and also recreational sportsmen all year round. The most popular and most visited part of the facility is wellness, which allows to regenerate your body after more or less intensive training.

Read more

Kremnica GAGS

The international show of polite humour, independent satire and cheerful recession of the old tradition (1981) takes place here every year in the end of August.

Read more

Preskočiť navigáciu

Penzión Stefanshof***

Hľadáte ubytovanie v Kremnici s atmosférou, rodinného typu?

Pre návštevníkov je k dispozícii ubytovanie v komfortných 1,2,3- lôžkových izbách, v apartmánoch ako aj v apartmánovom byte s vlastnou kuchyňou, raňajky sú na objednávku - individuálne podľa požiadaviek klienta.

Celková ubytovacia kapacita je 32 miest.

Penzión na úrovni *** hotela je ideálny pre individuálne a rodinné pobyty ako aj pre firemné akcie, školenia, či rôzne súkromné a rodinné podujatia. Disponuje spoločenskou miestnosťou s audiovizuálnymi projektormi.

Relax ponúka sauna a fitness, vlastný rybník s možnosťou rybolovu, vlastné kone s možnosťou jazdy na nich, jedinečná banícka šachta s posedením pri "gaiste"

Garážovanie je zabezpečené v štyroch garážach priamo pod penziónom a taktiež parkovanie na vlastnom parkovisku.

Kontakt
Penzion "Stefanshof"
ul.Jula Horvatha 50
Kremnica
96701 Slovensko

Tel.: +421 45 6744097
Fax: +421 45 6744097
penzion@stefanshof.sk

Súradnice GPS:
48° 41´ 34" S /N/
18° 54´ 41" V /E/

www.stefanshof.sk