Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Via ferrata Komín na Skalke od 1.6.2020 opäť OTVORENÁ

31.05.2020 10:40:42 | 
Via ferrata Komín na Skalke od 1.6.2020 opäť OTVORENÁ

Po uzávere via ferraty Komín na Skalke kvôli epidémii koronavírusu a následne kvôli zahniezďovaniu sokola sa návštevníci tejto obľúbenej atrakcie dočkajú jej otvorenia. Náučná zaistená cesta (via ferrata) Komín sa nachádza v Kremnických vrchoch v podcelku Flochovský chrbát. Trasa sa začína na Peknej vyhliadke, vedie hrebeňovou červenou turistickou značkou. Obľúbenou atrakciou na trase je Tunel, ktorý bol rekonštruovaný pred 5 rokmi. Via ferrata je jednosmerná a má 3 cesty: Komín s obťažnosťou C, Trubačova veža B a Výzva, ktorá je svojou obťažnosťou E najťažšou doteraz vybudovanou via ferratou na Slovensku. Na zaistenej ceste čaká návštevníka 420 m lán s výškou skalných ciest 80 m.

K ceste patrí aj krátka via ferrata na skale Jánošíkova diera s obťažnosťou B, ktorá je určená pre rodičov s deťmi. Turisti tiež môžu naraziť na boulderové steny, ktoré ponúkajú možnosti lezenia s rôznou obťažnosťou. 
S myšlienkou projektu via ferrata Komín prišiel kremnický poslanec Ivan Petráš. Mesto sa podujalo myšlienku pretvoriť na skutočnosť a iniciovalo vybavenie nutných dokladov k vybudovaniu via ferraty a vypracovalo projekty potrebné k podaniu žiadostí o dotácie. Dotáciou 10 000 € prispel VÚC Banská Bystrica, sumou 7500 € prispela Oblastná organizácia cestovného ruchu Turiec - Kremnicko a 5000 € do projektu investovalo mesto Kremnica. Projekt realizovali Pavol Rajčan a Tomáš Hulin.

V roku 2019 k trasám via ferraty pribudli nové zaujímvé atrakcie, ktoré okamžite prilákali množstvo ďalších návštevníkov. Visutý most s dĺžkou 80 metrov a vyrobený až z 9 ton materiálu realizovali Pavol Rajčan a Libor Krajči. Je to unikátny most, ktorý inde na Slovensku nenájdeme. K mostu bola vybudovaná aj vertikálna lanová sieť, ktorá padá do hĺbky 37 metrov. Ďalšou atrakciou, ktorá bola predstavená pred rokom je vyhliadka “Titanic”, ktorá svoj názov získala vďaka tvaru lodnej provy.

Via ferrata Komín sa nachádza v exponovanom teréne s nutnosťou použitia špeciálnych ferratových setov.

Relax centrum na Skalke ponúka pre všetkých návštevníkov via ferraty Komín možnosť požičania špeciálneho výstroja.

VŠEOBECNÉ POKYNY

Pri požičiavaní športovej výstroje požadujeme od zákazníka zloženie finančnej zábezpeky 50 €. Cena zapožičania je 10€/ 4 hod., resp. 20€/ deň. Výstroj doporučujeme rezervovať v dostatočnom časovom predstihu, aby ste predišli riziku, že výstroj bude v požadovanom termíne už vypožičaná, hlavne to platí pre skupiny ľudí.
Rezerváciu môžete vykonať telefonicky 0917 815 259 alebo 045/6742 841.


Novinky

Relaxujte v Kremnici 23.09.2020 15:44:29

Výzva pre návštevníkov ferrát

Poznávajte v Kremnici 15.05.2020 15:29:32

NBS - Múzeum mincí a medailí v septembri 2020

Služby v Kremnici 27.12.2019 10:36:10

ŽLTÝ MINIBUS do odvolania NEPREMÁVA