Vitajte v Kremnici

ktorá je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome...

Mestský hrad

Dominantou stavbou hradného areálu je Kostol sv. Kataríny. Hradný komplex s expozíciami spravuje Múzeum mincí a medailí, patriace pod Národnú banku Slovenska.

Chcem vedieť viac

Skalka relax centrum

Návštevníci najčastejšie s obľubou navštevujú vodný svet, ktorý im umožňuje zregenerovať sily po viac či menej namáhavom športovaní, alebo len tak prídu zaplávať si či otužiť telo v jednej z piatich sáun.

Chcem vedieť viac

Kremnické GAGY

Koná sa každý rok na konci augusta, počas posledného prázdninového víkendu sa ulice mesta zaplnia návštevníkmi. Každý, kto má chuť sa zabávať, oddychovať, hľadá uvoľnenie alebo inšpiráciu, si príde na svoje.

Chcem vedieť viac

Ubytovanie

Všetko čo Kremnica a okolie ponúka sa nedá zažiť za deň. Vyberte si nocľah v niektorom z ubytovacích zariadení, aby ste načerpali nové sily na ďalší deň spoznávania a zažívania tohto kúzelneho miesta.

Chcem vedieť viac

Tajomstvo pokladu mincí z Pinkových Kračian

Čo: Tajomstvo pokladu mincí z Pinkových Kračian

Kedy: 18. máj 2024, 16:00

kde: Galéria Múzea mincí a medailí

Predstavte si, že na vlastnom pozemku za svojim domom začnete kopať bazén a narazíte na poklad. Presne to sa stalo istému obyvateľovi obce Pinkové Kračany v srdci Žitného ostrova neďaleko od okresného mesta Dunajská Streda vo štvrtok 9. júna 2016. Keď v hĺbke 30 cm narazil na rozbitú nádobu s mincami, postupoval príkladne. Svoj objav nahlásil na Krajský pamiatkový úrad v Trnave a zároveň aj na Obecný úrad. Za svoj čin dostal zákonom stanovené nálezné, ktoré vysoko prevyšovalo predpokladané náklady na stavbu bazéna…